Wiadomości

Nowa Skoda Kodiaq będzie wyglądać taq. Do odsłonięcia pozostało już niewiele

Wiadomości 27.09.2023 30 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 27.09.2023

Nowa Skoda Kodiaq będzie wyglądać taq. Do odsłonięcia pozostało już niewiele

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz27.09.2023
30 interakcji Dołącz do dyskusji

Za tydzień zobaczymy, jak wygląda nowa Skoda Kodiaq 2024, a tak naprawdę sporo widzimy już dziś. Tajemnic pozostało niewiele.

Skoda zaprezentowała szkice, na których jest nowa Skoda Kodiaq 2024. Jej premiera będzie miała miejsce 4 października, ale niewiele pozostaje już dla wyobraźni.

Nowa Skoda Kodiaq 2024 wygląda tak

Mogliśmy już oglądać zdjęcia udostępnione przez Skodę, ale przedstawiały sylwetkę w lekkim stopniu demontażu. Trzeba było sobie dorysować brakujące elementy. Teraz nie trzeba dorysowywać, bo widzimy szkice. Widać na nich kluczowe elementy pojazdu.

Mam tu pewien rozdźwięk. Zdjęcia w maskowaniu pokazują potężny samochód, a rysunki sugerują wizualną lekkość sylwetki. Tak się chyba mówi, jak chce się powiedzieć, że chyba będzie wyglądała znacznie mniej jak blok mieszkalny. Przednie światła będą dzielone i znajdą się tam nawet światła Top LED Matrix drugiej generacji. Przód pojazdu nazwany jest w informacji prasowej rzeźbiarskim.

Nowa Skoda Kodiaq 2024 – lektura obowiązkowa:

Wydaje mi się, że da się to trochę lepiej sprzedać, proponuję: przód pojazdu wyrzeźbiono wedle topowych trendów. Nadkola będą takie kwadratowawe, a tył zyska listwę świetlną biegnącą w poprzek bagażnika. A tuż nad nią znajdzie się napis Skoda. W te nadkola wejdą koła o rozmiarach od 17 do 20 cali i to w zasadzie tyle z informacji, które nadeszły w tym rzucie. Wcześniej mogliśmy zobaczyć wnętrze nowej Skody Kodiaq.

Wnętrze nowej Skody Kodiaq

Część klientów mogła poczuć się uspokojona. W nowej Skodzie Kodiaq będą fizyczne pokrętła do klimatyzacji. Na pewno część z nich bała się, że zgodnie z obecną modą, obsługa temperatury powędruje na ekran. Wprawdzie będą nazywać się teraz Smart Dial, ale robią tradycyjną robotę, oprócz tej mądrej.

Będzie też w miarę tradycyjnie, w zestawieniu z dotychczasowym modelem. Oczywiście nie zabraknie sporych rozmiarów ekranu centralnego, który będzie miał 13 cali. Koło kierownicy będzie miało nowy kształt. Wierni klienci modelu nie doznają szoku, to ciągle będzie ich samochód.

Silniki w nowej Skodzie Kodiaq 2024 i wymiary

Co będzie napędzać nową Skodę Kodiaq, wiemy już od czerwca tego roku. Proszę bardzo, oto paleta silników:

  • 1.5 TSI z 7-stopniowym DSG, 150 KM
  • 2.0 TSI z 7-stopniowym DSG i 4×4, 204 KM
  • 2.0 TDI z 7-stopniowym DSG, 150 KM
  • 2.0 TDI z 7-stopniowym DSG i 4×4, 193 KM
  • 1.5 TSI iV z 6-stopniowym DSG, 204 KM

Jak na obecne czasy wybór jest całkiem spory. Mamy tu silniki benzynowe o różnych pojemnościach, Diesla oraz hybrydę typu plugin. Ta ostatnia wersja ma przejeżdżać 100 km wyłącznie na prądzie.

Skoda Kodiaq będzie długa na 4758 mm (dłuższa o 6 cm od poprzednika), a jej rozstaw osi pozostanie niezmieniony i wyniesie 2791 mm. Wysokość to 1657 mm i 1864 mm. Bagażnik zmieści 910 litrów (ile?).

Do odsłonięcia pozostało już naprawdę niewiele. Praktycznie wiemy już wszystko. Pozostaje czekać na zdjęcia i na cennik.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać