Ciekawostki

Policja kupuje u Mansory. Taki radiowóz przydałby się na łódzkich Bałutach

Ciekawostki 30.03.2024 29 interakcji

Policja kupuje u Mansory. Taki radiowóz przydałby się na łódzkich Bałutach

29 interakcji Dołącz do dyskusji

Mercedes G 63 AMG po wulgarnym niemieckim tuningu od Mansory byłby idealnym radiowozem na łódzkich Bałutach. Zamiast tego trafi do służby w Dubaju. Tamtejsza policja to ma fantazję.

Założę się, że wielu Polaków na myśl o Dubaju widzi oczami wyobraźni głośny rodzimy film na temat Polek podróżujących na Bliski Wschód. Nie jest to typ kinowej produkcji, na którą chciałbym wydać choćby 10 groszy, ale gdyby tak powstał film „radiowozy z Dubaju”, wtedy poszedłbym na premierę.

Nie jest tajemnicą, że tamtejsze służby słyną z bardzo imponującej floty radiowozów, które razem tworzą niebagatelną kolekcję supersamochodów. Wśród nich są (lub były) Bugatti Veyron, Ferrari FF, McLaren MC12, Mercedes SLS AMG, Lamborghini Aventador, Aston Martin One-77, Bentley Continental GT, Audi R8, BMW i8. We flocie znalazł się również Mercedes-Brabus klasy G poprzedniej generacji, ale chyba G w Brabusie to dla dubajskich mundurowych zbyt zwykły pojazd. Dlatego tym razem zamówienie złożyli w Mansory, czyli w królestwie wulgarnego przepychu.

G 63 Mansory
Fot. Dubai Police

I tak oto szeregi floty patrolującej arterie Dubaju zasilił Mercedes G 63 Mansory. Pojazd oficjalnie dołączył do parku maszyn w obecności Jego Ekscelencji Eksperta Generalnego Dywizji Khalila Ibrahima Mansouriego, zastępcy naczelnego dowódcy ds. dochodzeń kryminalnych policji w Dubaju. Prezentacja miała miejsce w Dubai World Trade Center, a na imprezie pojawił się także Kourosh Mansory – pewnie domyślacie się kim on jest.

Króciutko: G 63 Mansory

Biały potwór ma pod maską silnik V8 biturbo generujący 720 KM, a liczba dostępnych gniadych jest odzwierciedlona w rejestracji pojazdu, która składa się z trzech cyfr: 7 2 0. Bestia rozwija prędkość maksymalną 250 km/h i przyspiesza od zera do 100 km/h w 3,7 sekundy. Biały Mercedes wygląda, jakby został oblany czekoladą z włókna węglowego. Auto ma nową piętrową maskę i podświetlany na czerwono emblemat w grillu oraz liczne elementy i dodatki wykonane z włókna węglowego w tym spojlery, nakładki, dokładki, wloty i wyloty powietrza. Samochód jest także wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które dostarczają funkcjonariuszom wszelkich funkcjonalności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania jako radiowozu. Charakterystyczny wygląd zapewnia biały lakier z zielonymi napisami oraz grafikami półkola, charakterystycznymi dla radiowozów gorącego miasta.

G 63 Mansory
Fot. Dubai Police

Reprezentanci dubajskiej policji są podobno zachwyceni współpracą z Mansory i planują wzbogacić swoją flotę patrolową o kolejne samochody, tak aby zwiększyć obecność policji w kluczowych lokalizacjach turystycznych. Chodzi o to, żeby mundurowi byli widoczni i podziwiani.  Policjanci będą korzystać z auta do świadczenia społeczeństwu i turystom różnych usług, w tym konsultacji, informacji i usług policyjnych, a także do przedstawienia roli społecznej policji w Dubaju.

Ciekawe co będzie następne, ale Mansory ma tak szeroką ofertę paskudnych przeróbek do drogich aut, że z pewnością coś się wybierze. Na miejscu policji skierowałbym swoje zainteresowanie w stronę BMW XM Mansory. Idealny, prawda? No i fajnie, ale ja to bym widział takie G 63 Mansory na Bałutach. Kijanki i Octavie średnio oddają ducha tej okolicy. Przydałoby się więcej polotu w tym smutnym mieście.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać