Wiadomości

Koniec czekania. Oto nowy Fiat 600

Wiadomości 12.06.2023 83 interakcje

Koniec czekania. Oto nowy Fiat 600

Piotr Barycki
Piotr Barycki12.06.2023
83 interakcje Dołącz do dyskusji

Fiat w końcu oficjalnie pokazał światu nowy model 600. Przy czym na wszelki wypadek zrobił to tak, żeby niespecjalnie obnosić się ze swoją premierą.

Nie było bowiem – przynajmniej na razie – żadnej hucznej konferencji ani żadnej doniosłej prezentacji. Na dobrą sprawę nie było nawet komunikatu prasowego – był tylko krótki, trwający mniej niż minutę, materiał wideo w serwisie YouTube. I nawet jego tytuł nie sugeruje, że może tutaj chodzić o premierę nowego modelu. A jednak:

Fiat 600 – jak wygląda pierwszy nowy model Fiata od lat?

Bazując na urywkach filmiku – tak:

Oraz tak:

Natomiast w środku możemy się spodziewać takiego widoku:

Zaskoczenia raczej brak, bo zdjęcia tego modelu widzieliśmy już chwilę temu i przedstawiały być może nawet ten sam egzemplarz, w prawdopodobnie tej samej scenerii i prawdopodobnie podczas kręcenia właśnie tego materiału promocyjnego.

Teraz możemy najwyżej uznał, że przy poprzednich fotografiach nikt nie majstrował i Fiat 600 naprawdę tak wygląda. I naprawdę ma taką uroczą mordkę, po której wyrazie można wnosić, że wszystko się temu 600 naprawdę bardzo, bardzo podoba. Oby to było zaraźliwe.

A jeśli ktoś chce zobaczyć wersję czerwoną, to uchwycono ją tutaj – również zapewne podczas kręcenia materiałów reklamowych z okazji premiery:

Fiat 600 – co wiemy o nim poza tym?

Oficjalnie – niewiele. Nieoficjalnie – bardzo dużo, bo samochód będzie, delikatnie pisząc, bardzo blisko spokrewniony z Jeepem Avengerem. Możemy się więc przede wszystkim spodziewać wersji elektrycznej, kosztującej – jeśli nie będzie jakiejś niespodzianki – ok. 180 000 zł, wyposażonej w elektryczny układ napędowy o mocy 156 KM, momencie obrotowym 255 Nm i pakiet akumulatorów o łącznej pojemności ok. 50 kWh. Zasięg? W trybie mieszanym do 400 km, natomiast przy jeździe miejskiej – 578 km. Oczywiście to wszystko w teorii i w warunkach testowych.

Na temat wersji spalinowej na razie brak informacji. Gdyby jednak powstała konkurencja dla spalinowego Avengera – a pewnie powstanie – to raczej dzieliłaby z nim również benzynowe jednostki napędowe – a raczej jednostkę, czyli trzycylindrowe 1.2 o mocy 100 KM, łączone wyłącznie z manualną przekładnią o sześciu przełożeniach. Tutaj cena pewnie też byłaby dużo atrakcyjniejsza niż w przypadku odmiany elektrycznej, bo Avenger 1.2 startuje od 99 400 zł.

Czytaj również:

Fiat 600 z wanklem od Mazdy RX-7: możesz go kupić, ale z jeżdżeniem bym uważał

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać