REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się

Bill Cosby molestował 16-latkę. Do więzienia nie wróci, ale wybuli pół miliona dolarów

W lipcu 2021 roku Bill Cosby wyszedł z więzienia - unieważniono bowiem jego wyrok za napaść na tle seksualnym. Rok później zapadła kolejna decyzja sądu: tym razem aktor i komik został uznany winnym molestowania 16-letniej Judy Huth. Sprawia miała miejsce prawie 50 lat temu, ale sprawiedliwości stało się zadość. Bill Cosby do więzienia nie wróci, ale będzie musiał sporo zapłacić.

bill cosby judy huth wyrok pół miliona odszkodowanie
REKLAMA

Bill Cosby to kultowy komik, aktor, aktywista społeczny, kompozytor i osobowość telewizyjna. W 2014 roku jego nazwisko po latach przerwy wróciło do medialnego obiegu. Niestety, za sprawą kolejnych formułowanych wobec niego w przestrzeni publicznej zarzutów o molestowanie seksualne (w sumie oskarżyło go ponad 60 kobiet). To właśnie jego sprawa była jednym z pierwszych dużych następstw ruchu #MeToo.

W 2021 roku Cosby złożył wniosek o zwolnienie warunkowe, lecz je odrzucono, bo aktor nie poddał się zaleconej terapii dla seksualnych przestępców i nie okazał skruchy. Ostatecznie Bill Cosby opuścił jednak więzienie po ponad dwóch latach odsiadki. Amerykański sąd stwierdził bowiem, że porozumienie z poprzednim prokuratorem uniemożliwiło postawienie zarzutów. Decyzja o oswobodzeniu była wynikiem procesowych uchybień. Prawnicy ofiar komentowali wyrok mówiąc, że sytuacja jest nie do pomyślenia, bo przecież wina aktora jest ewidentna. Co potwierdza kolejny wyrok w jego sprawie.

REKLAMA

Bill Cosby ponownie uznany winnym - ma zapłacić pól miliona dolarów.

Ława przysięgłych w Los Angeles uznała, że słynny amerykański aktor w 1975 r. dopuścił się napaści seksualnej na 16-letnią wówczas dziewczynę, Judy Huth. Zarządzono odszkodowanie (pół miliona dolarów), ale ławnicy nie przyznali jej pieniędzy za szkody moralne.

Bill Cosby winny molestowania seksualnego

Bill Cosby znał wiek Huth i jej przyjaciółki, gdy upił je i zabrał do rezydencji Playboya (tam przedstawiał dziewczyny jako 19-latki). Na miejscu zaczął molestować je seksualnie - nie powstrzymało go zapewnienie, że Huth ma 15 lub 16 lat. "On nie przestawał. Po prostu zamknęłam oczy. To było tak szybko. Może pięć minut" - opowiadała ofiara.

Cywilny proces przeciwko Cosby'emu trwał od 2014 roku. Huth wniosła pozew m.in. o napaść i pobicie - jej sprawa jako pierwsza doczekała się procesu. Według CNN prawnicy Cosby'ego traktują brak moralnego zadośćuczynienia jak zwycięstwo. Sam aktor nie pojawił się na rozprawie. Zamierza za to złożyć apelację.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

Zdjęcie główne: Randy Miramontez/shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA