REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix

Polacy rzucili się na "Nowy Eden". To nowy hiszpański serial Netfliksa

"Nowy Eden" podbija Netfliksa i nie jest to żadne zaskoczenie. To thriller z elementami sci-fi, więc już na starcie ma szansę na sukces. A, no i jest hiszpański, co powinno wyjaśnić sprawę. Jakie jeszcze filmy i seriale podbijają serwis Netflix?

nowy eden ranking netflix top 10 polska
REKLAMA

Ranking TOP 10 na Netflix Polska od prawie dwóch miesięcy był zdominowany przez produkcje tworzone nad Wisłą. Tym razem znajdziemy je jednak w dosyć zdecydowanym odwrocie. W górnej połowie topki nie ma ani jednego tytułu z Polski (najwyżej znajdziemy "Krime Story. Love Story"). Zamiast tego dzieli i rządzi hiszpańskie science fiction pt. "Nowy Eden".

REKLAMA

Coraz częściej sukces na platformie Netflix znajduje produkcje, które wcale nie są w żaden sposób promowane w naszym kraju. Najnowszy taki przypadek to "Nowy Eden". Czy powinno nas jednak dziwić, że Polacy rzucili się na ten tytuł? Mowa przecież o hiszpańskim thrillerze sci-fi. A to polskie tygryski lubią najbardziej.

Ranking TOP 10 - Netflix:

10. Pracujące mamy

Netflix to nie tylko filmowe hity i mocne produkcje oryginalne, ale też potężna biblioteka dostępnych w ramach licencji produkcji telewizyjnych. Tytuły tego typu potrafią od czasu do czasu zrobić dym w TOP 10, a tym razem stało się to udziałem serii "Pracujące mamy". Ta komedia o czwórce kobiet, które wracają do pracy po urlopach macierzyńskich dostała właśnie 6. sezon.

Wynik: 14 punktów

9. 365 dni: Ten dzień

Sequel niezwykle popularnego erotyka "365 dni" i jednocześnie adaptacja kolejnej powieści Blanki Lipińskiej wszedł na Netfliksa niczym burza. Wydaje się jednak po upływie kilkunastu dni, że 1. część mimo wszystko była większym hitem. Przede wszystkim w Polsce, gdzie zachwytów nad Laurą i Massimem nawet wśród fanek nie było zbyt wiele.

Wynik: 16 punktów

8. Clark

Netflix ma na swoim koncie już naprawdę sporo świetnych miniseriali (z "Gambitem królowej" na czele). Wszystko wskazuje na to, że właśnie mamy do czynienia z kolejnym tytułem, który zostanie na długo zapamiętany. "Clark" kręci się wokół losów tytułowego bohatera - Clarka Olofssona zapamiętanego w Szwecji jako bezwzględny gangster i jednocześnie niezwykła osobowość telewizyjna. Słowem: pierwszy kryminalista-celebryta, od którego słynnego napadu wziął się termin "syndrom sztokholmski".

Wynik: 17 punktów

Polska komediami gangsterskimi stoi już od lat 90. Nic więc dziwnego, że pojawienie się na Netfliksie "Krime Story. Love Story" wywołało spore poruszenie. Adaptacja powieści Marcina "Kali" Gutkowskiego opowiada o dwóch złodziejach, którzy przyjmują niezwykle opłacalną robotę. Problem rodzi się, gdy jeden z nich zakochuje się w córce człowieka, na którego dostali zlecenie.

Wynik: 20 punktów

6. Bezsenność we dwoje

Nastolatkowie nie od dziś stanowią bardzo istotną i liczebną grupę użytkowników Netfliksa. Dlatego platforma co jakiś czas dorzuca nowe tytuły skrojone wprost pod nich. Najnowszych hitem dla młodych widzów jest film "Bezsenność we dwoje". Opowiada on o spotkaniu żyjącej pod butem bogatych rodziców dziewczynie z zapoznanym w trakcie lata ekscentrycznym chłopakiem.

Wynik: 27 punktów

5. Ozark

"Ozark" ostatecznie i definitywnie dobiegł końca. Jeden z najdłużej istniejących i najbardziej docenianych seriali w historii platformy Netflix w swoim ostatnim roku został podzielony na dwie części. Druga z nich pod sam koniec kwietnia, czyli już ponad dwa tygodnie temu. Fakt, że wciąż oglądamy "Ozark" na wysokiej pozycji jest najlepszych dowodem na jakość i popularność tego kryminalnego hitu.

Wynik: 33 punkty

4. Skradzione serce

Kolumbijska telenowela od kilku tygodni bardzo mocno trzyma się w rankingu najpopularniejszych tytułów Netfliksa. "Skradzione serce" opowiada swoją historię z dwóch perspektyw. Mężczyzny szukającego zemsty w imieniu zamordowanej żony oraz kobiety, która otrzymała jej serce w ramach przeszczepu. To się nazywa prawdziwa miłość?

Wynik: 50 punktów

"Zachowaj spokój" to szósta z dotychczasowych adaptacji powieści Harlana Cobena, którą przygotował Netflix. Szefowie platformy po raz drugi zdecydowali, że to Polacy wezmą się za przeniesienie książki Amerykanina na mały ekran. Inaczej niż w "W głębi lasu" akcja w "Zachowaj spokój" rozgrywa się w całości współcześnie i opowiada o zaginięciu młodego chłopaka po tym, jak rodzice wgrali do jego komputera i telefonu oprogramowanie szpiegowskie.

Wynik: 50 punktów

2. Nieobliczalni 2

Francuska komedia kryminalna "Nieobliczalni" po dokładnie 10 latach doczekała się sequela. Film opowiada o dwójce znających się z przeszłości policjantach (grają ich Omar Sy i Laurent Lattife), którzy spotykają się po wielu latach przy okazji nowego śledztwa. Wspólnymi siłami będą musieli odkryć tajemniczy spisek uknuty przez kryminalistów. Czy znowu uda im się odłożyć wzajemne niesnaski w imię większego celu?

Wynik: 61 punktów

REKLAMA

"Nowy Eden" to połączenie klasycznego hiszpańskiego młodzieńczego melodramatu z dużą dawką nocnego życia i imprezowania oraz niepokojącego science fiction o tajemniczym kulcie żyjącym na malowniczej wyspie. Grupa bohaterów zostaje tam przetransportowana w niewiadomych celach, a każdy z jej członków będzie musiał na własną rękę podjąć decyzję, czy warto próbować ucieczki. Produkcja nie była w ogóle promowana w naszym kraju, a mimo to znalazła bardzo szeroką grupę odbiorców.

Wynik: 62 punkty

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA