REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się

Całe Podlasie poluje na przecieki maturalne. A internety toczą bekę

Egzamin maturalny to według oficjalnej wersji test dojrzałości i wiedzy, który zaważy o przyszłości niejednego polskiego nastolatka. W świecie internetu sprawa wygląda diametralnie inaczej. Matura 2022 jest tu raczej tematem do ostrej polewki, tworzonych hurtowo memów i kpin z próbujących oszukać system maturzystów. Tematu do kontrowersji i żartów dostarczyło znów Podlasie, skąd po raz kolejny wypływają przecieki o egzaminie z języka polskiego.

matura memy przecieki z podlasia 2022
REKLAMA

W ostatnich latach matura dostarczyła całego szeregu kontrowersyjnych, absurdalnych i niepokojących zdarzeń. Dwa z nich odbiły się szczególnie szerokim echem w mediach. Dwanaście miesięcy użytkownicy Wykopu namawiali maturzystki do wrzucania nagich zdjęć w zamian za "gotowca". Od dwóch lat trwa z kolei afera z przeciekami Podlasia. Dziwnym trafem na terenie województwa podlaskiego dwukrotnie przed egzaminem z języka polskiego znacząco wzrosła liczba wyszukiwań pewnym bardzo konkretnych fraz. W 2019 roku chodziło o "wesele elementy fantastyczne", a w ubiegłym roku m.in. o "ambicje Lalka".

W obu przypadkach wyszło wkrótce potem na jaw, że sprawdzane hasła wiązały się z tematami na maturze podstawowej z języka polskiego. Ktoś w oczywisty sposób "puścił farbę" i zapewnił podlaskim maturzystom większe szanse na zdanie egzaminu, niż mieli ich rówieśnicy z innych części Polski. Sprawą przecieków zajęła się nawet prokuratura, ale zainteresowanie tematem zagasło, jak tylko ucichła medialna wrzawa. Uczniowie już nawet nie próbują udawać, że maturalnee przecieki z Podlasia ich nie interesują. Wręcz przeciwnie, czekali na nie z dużymi nadziejami.

REKLAMA

Matura 2022: Maturzyści polują na przecieki z Podlasia, a internet ma radochę i tworzy memy.

Matura 2022
Przecieki - matura 2022
Matura - przecieki 2022

Od rana w różnych zakątkach polskiego internetu: od Twittera po Wykop można było znaleźć zabawne obrazki, memy i komentarze dotyczącego tegorocznego egzaminu maturalnego. Dominującym tematem są oczywiście wspominane przecieki z Podlasia, ale źródłem żartów coraz częściej staje się też ogólnopolska obsesja związana z maturami. Całe to nerwowe oczekiwanie na pierwszą informację, o czym musieli pisać uczniowie i czy tym razem znów komuś udało się przechytrzyć system. Odpowiedź na powyższe pytanie w tym roku nie jest (przynajmniej na razie) taka oczywista.

Google pokazał dziś rano kilkusetprocentowy wzrost zainteresowania na Podlasiu takimi postaciami i dziełami jak Młodziak z "Ferdydurke", Witold Gombrowicz, Albert Camus oraz "Hymn miłości do ojczyzny", ale też "Pan Tadeusz" i związany z nim bursztynowy świerzop. Pierwsze informacje od maturzystów, którzy opuścili mury szkół wskazują zaś na dwa tematy: tradycję w "Panu Tadeuszu" i relację z drugim człowiekiem jako źródło szczęścia na bazie "Nocy i dni". Możliwe więc, że część uczniów dała się nabrać na jakieś fałszywe przecieki. Całą prawdę poznamy o 14:00, gdy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje oficjalny zakres tematyczny matury podstawowej z języka polskiego.

REKLAMA
Matura 2022
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA