REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix

Netflix robi filmową adaptację "BioShocka", ale trudno powiedzieć, czy to powód do radości

Netflix, 2K oraz Take-Two Interactive zrealizują film inspirowany popularną serią gier "BioShock". O planach plotkowało się od lat, ale dopiero teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Byłoby miło, gdyby te docenione przez krytyków tytuły doczekały się godnej adaptacji.

bioshock film netflix adaptacja zapowiedź gra 2k take two
REKLAMA

Z jakością produkcji Netfliksa bywa różnie, dlatego też trudno zareagować na tę wieść z pełnym entuzjazmem - tak czy inaczej okazało się, że znakomita seria gier "BioShock" doczeka się filmowej adaptacji, o której mówiono od lat. Streamingowy gigant ogłosił współpracę z odpowiadającymi za wydanie serii gier 2K i Take-Two Interctive w celu przeniesienia niezwykłego BioShockowego świata do wersji live-action. 2K wyprodukuje obraz wraz z Vertigo Entertainment ("To", "LEGO: Przygoda").

Nie wiadomo jeszcze, kto napisze scenariusz ani kto zajmie się reżyserią. Nie wiemy też, czy produkcja ma adaptować wydarzenia z gry, czy przedstawić zupełnie nową historię osadzoną w Rapture City.

REKLAMA

BioShock: Netflix robi film

BioShock i Netflix
REKLAMA

Wcześniej to studio Universal maczało palce w próbach realizacji filmu związanego z franczyzą - Gore Verbinski miał go wyreżyserować na podstawie scenariusza Johna Logana w 2008 roku, ale projekt odłożono na półkę ze względów budżetowych. Kolejny anulowano w 2013 roku.

Seria "BioShock", która znacząco wpłynęła na sposób opowiadania historii przez gry wideo, osadzona jest w dystopijnej, alternatywnej wersji rzeczywistości lat 60. XX wieku - łączy science fiction z dojrzałym horrorem, zadaje unikalne egzystencjalne pytania, skłania do refleksji i gwarantuje pierwszorzędną, pełną akcji rozrywkę w podwodnym mieście Rapture. Wielokrotnie nagradzana i uwielbiana przez graczy seria rozpoczęła się w 2007 roku, a od tamtej pory sprzedała się w ponad 39 mln egzemplarzy. "BioShock", "BioShock 2" i "BioShock Infinite" doczekały się wznowień i remasterów. Cloud Chamber i 2K pracują teraz nad kolejną odsłoną.

BioShock
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA