1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. VOD

Disney+ w Polsce będzie kosztował więcej niż w Stanach Zjednoczonych. Znamy nieoficjalną cenę

Disney+ w końcu dotrze do Polski i jest to już pewna informacja. Znana jest także prawdopodobna cena abonamentu i to dla Polaków nie jest już dobra wiadomość, bo za usługę mamy płacić więcej niż Amerykanie.

disney plus polska cena data

Disney+ w tym roku pojawi się w Polsce i już nie ma odwrotu. Amerykański serwis, który ma w swojej ofercie produkcje z uniwersów Marvela i Star Wars, z pewnością namiesza na krajowym rynku streamingowym. Poznaliśmy nieoficjalną cenę abonamentu, którą już można zobaczyć za granicą.

Disney+ wejdzie do Europy Wschodniej, w tym Polski w tym roku. Data premiery była już wiele razy przekładana, jednak - wedle ostatniej i stale obowiązującej wypowiedzi CEO Disneya - serwis pojawi się w naszym kraju latem 2022 roku. Trudno uwierzyć, by coś się w tym temacie zmieniło, bo zgodnie z planem przebiegła już jesienna ekspansja we wschodniej Azji. Teraz została nasza część świata i bardzo na to czekamy.

Cena Disney+ w Polsce. Ile będzie kosztować subskrypcja?

Dostaliśmy screen od naszego czytelnika z Niderlandów, który używa Apple TV (można oglądać za jego pośrednictwem Disney+) z ustawionym regionem w Polsce. W czasie aktywacji aplikacji Disney+ pokazały mu się ceny w złotówkach. Z naszych informacji wynika, że tak samo było też już jakiś czas temu przy zakładaniu konta w iTunes Store.

Według obecnego cennika, Disney+ ma kosztować w Polsce 39,99 zł miesięcznie i 399,99 zł jeśli wykupimy roczną subskrypcję. Tak więc prawdopodobnie będziemy płacić więcej niż Amerykanie (7,99 dolarów / miesiąc, czyli ok. 32 złote), ale mniej niż Brytyjczycy (7,99 funtów - ok. 42 złote) i podobnie jak w innych europejskich krajach, w których jest platforma Myszki Miki (8,99 euro).

Cena subskrypcji Disney+ w złotówkach / archiwum prywatne

Lepiej więc zacznijcie odkładać pieniądze do skarbonki, bo jeśli będziemy chcieli mieć dostęp do innych serwisów jak Netflix czy HBO GO (swoją drogą HBO Max też w tym roku wejdzie do Polski), to będzie nas to słono kosztować. Na szczęście można współdzielić konta lub wykupić miesiąc abonamentu, obejrzeć co się da, po czym zrezygnować bez żadnych kar umownych.

Dlaczego tak bardzo czekamy na Disney+? Bo to jedynie legalne źródło nowych seriali MCU ( "Loki”„The Falcon and The Winder Soldier”„WandaVision” czy "Hawkeye" z Piotrem Adamczykiem) i Star Wars („The Mandalorian”"The Book of Boba Fett" oraz nadchodzący "Obi Wan-Kenobi"). Ponadto studio zamierza też w Polsce kręcić oryginalne produkcje na wzór swojej konkurencji.

Disney+ pojawi się w Polsce latem 2022 roku.

AKTUALIZACJA:

Więcej informacji o prognozach cen Disney+ w Polsce znajdziesz w tym tekście.