1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dramy

Leksiu z Team X przerywa milczenie i przeprasza - "liczę na cień wyrozumiałości"

Leksiu był najbardziej lubianym członkiem Teamu X, ale stał się antybohaterem poważnej afery. Konopskyy ujawnił rozmowy i zdjęcie, które miał wysłać do 14-letniej dziewczyny. Popularny youtuber wyraził skruchę w najnowszym nagraniu na Instagramie. Przyznał w oświadczeniu, że myślał, że rozmawia z dorosłą osobą.

leksiu team x 14 latka odpowiedz oswiadczenie

Drama z Leksiem z Team X zaczęła się od filmiku Konopskyy'ego. Dostał screeny erotycznych wiadomości od informatorów, które skompromitowały youtubera. Wynika z nich, że Leksiu w zeszłym roku miał proponować spotkanie w wiadomym celu 14-letniej dziewczynie. Ponadto miał wysłać jej zdjęcie swojego penisa.

Po wybuchu afery do Konopskyy'ego zaczęły się zgłaszać kolejne pokrzywdzone dziewczyny, którym Leksiu wysyłał podobne obleśne wiadomości. Zapowiedział też zgłoszenie sprawy na policji. Internet już wydał wyrok, ale część osób stanęła po stronie Leksia.

Jego koleżanka Szyli ujawniła, że nie zapytał o wiek swojej rozmówczyni, a ona sama miała się przedstawiać jako 17-latka. Sylwester Wardęga również do niej napisał i dowiedział się, że dopiero po wysłaniu zdjęcia powiedziała mu, że jest z rocznika '06, a potem Leksiu przestał z nią gadać.

Leksiu z Team X nagrał filmik z oświadczeniem. Tłumaczy się, że dziewczyna wyglądała na osobę dorosłą

Leksiu postanowił odnieść się do zarzutów, którymi dziś żyła spora część internetu. Chciał żebyśmy zobaczyli sytuację z jego perspektywy i nagrał na InstaStory krótki film z oświadczeniem.

15 grudnia wysłała mi zdjęcie pewna dziewczyna razem z propozycją randki. Na co ja odpowiedziałem, że może zobaczymy. Na zdjęciu, które wysłała i które miała na profilowym wyglądała na osobę dorosłą. Nigdy bym nie podejrzewał, że mogłaby mieć mniej niż 18 lat. Nigdy w życiu nie prowadziłbym też konwersacji w ten sposób z osobą, której byłbym świadom, że jest nieletnia. Jest mi cholernie wstyd za poziom niektórych konwersacji, który utrzymywałem z kobietami.

Przepraszam wszystkich, którzy zostali dotknięci tą sytuacją. Moi prawnicy powoli się już wszystkim zajmują. Najważniejsze jest to, by ludzie, którzy nie byli powiązani z tą sprawą, tacy jak członkowie Teamu X, nie byli za tę akcję osądzani, ani żeby nie ponosili żadnych konsekwencji związanych z tą sytuacją. Boję się też, że przez tą akcję stracę wasze zaufanie i sympatie, na czym mi bardzo zależy. Sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka i liczę na chociaż cień wyrozumiałości.

- mówił w oświadczeniu Leksiu.

Konopskyy zapowiedział, że nagra kolejny, dłuższy film w tej sprawie, ponieważ dostał materiały od kilkunastu dziewczyn i dowodów obciążających Leksia (m.in. skan dowodu). Na InstaStory napisał, że przełoży to na sobotę, bo "pojawiło się dużo nowych wątków".

* zdjęcie główne: screeny z www.instagram.com/stories/leksiux