1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się

Eurowizja Junior 2021: kto wygrał? Znamy wyniki konkursu!

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2021 dobiegł końca - wiemy już, kto wygrał tę organizowaną tym razem we Francji (za sprawą zeszłorocznego sukcesu Valentiny Tronel) imprezę. Sprawdzamy też, jak poradziła sobie Polska i podsumowujemy konkurencję. Rzućmy okiem na wyniki konkursu.

eurowizja junior 2021 kto wygrał wyniki głosowanie

Eurowizja Junior 2021 za nami. 19. edycja tego międzynarodowego konkursu odbyła się na scenie La Seine Musicale pod Paryżem. W niedzielny, grudniowy wieczór nareszcie dowiedzieliśmy się, kto wygrał.

Przypominamy, że w zeszłym roku zwyciężczynią okazała się reprezentantka Francji, stąd miejsce i hasło tej edycji: "Imagine", od wykonywanego przez Valentinę Tronel utworu "J'imagine". Koncerty zorganizowała Europejska Unia Nadawców i France Télévisions; odbyły się one w centrum muzyki i sztuk performatywnych La Seine Musicale na jednej z wysp na Sekwanie. Całość była relacjonowana na żywo od godz. 16:00. Reprezentantka Polski, Sara James, występowała jako trzecia.

O główną nagrodę walczyło 19 państw: Albania, Armenia, Irlandia, Malta, Macedonia Północna, Portugalia, Niemcy, Gruzja, Francja, Rosja, Kazachstan, Ukraina, Niderlandy, Hiszpania, Serbia, Polska, Włochy. Azerbejdżan i Bułgaria.

Eurowizja Junior 2021: kto wygrał? Wyniki głosowania

Eurowizję Junior 2021 wygrała Armenia! Maléna z piosenką "Qami Qami" oczarowała słuchaczy.

Reprezentantka Polski, Sara James, zajęła drugie miejsce! Artystka ma 13 lat i występowała jako trzecia (tuż po reprezentantach Niemiec i Gruzji). Wykonała piosenkę "Somebody". Co ciekawe, zagraniczni internauci i bukmacherzy od dłuższego czasu dawali wokalistce spore szanse na zwycięstwo i powtórzenie sukcesu Polski sprzed dwóch i trzech lat.

Tuż przed finałem piosenkarka o polskich i nigeryjskich korzeniach opublikowała screeny z przykrymi, rasistowskimi wiadomościami, które dostawała od części polskich widzów i internautów. Przyznała, że czuje żal związany z faktem, że musi czytać coś takiego w okresie, gdy naprawdę daje z siebie wszystko i jest szczerze dumna będąc reprezentantką Polski. Na oświadczenie artystki szybko zareagowała rzesza fanów, okazując podziw, dumę i wsparcie w komentarzach.

Poniżej możecie posłuchać zwycięskiego utworu.

Eurowizja Junior 2021: Malena - Quami Quami