1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się

Instagram nie chce być gorszy od Spotify. Tam też zanudzisz znajomych nową funkcją

Instagram dodał funkcję Powtórki (tudzież Playback), która pozwala podsumować 2021 rok. Działa to tylko na stories i choć nie jest tak spektakularne jak Spotify Wrapped, to na pewno wywoła nostalgię za minionym latem. Zbitkę wspomnień możemy udostępnić w InstaStory. Na razie nie ma opcji zrobienia tego samego w galerii zdjęć.

instagram powtorka 2021 playback inastastories

Spotify Wrapped stało się nową świecka tradycją. Aplikacja podsumowuje nasz gust muzyczny, przedstawia nietypowe statystyki i tworzy dedykowane playlisty. Zazwyczaj nie obchodzą one #nikogo, ale nam dają ogromną radochę i co roku czekamy nie jak "Kevina samego w domu" na Polsacie.

Podobna funkcja, ale baaardzo uproszczona pojawiła się na Instagramie. Powtórka 2021 to tak naprawdę zbiór 10 stories z tego roku, które możemy wrzucić jeszcze raz w tym samym miejscu. Szykujcie się więc na maraton wspomnień innych ludzi.

Instagram Powtórka / Playback 2021. Jak to zrobić?

Podsumowanie roku na Instagramie będzie działać po aktualizacji apki, ale nie pojawi się od razu u wszystkich użytkowników. Większość osób już ma taką możliwość od wczoraj, ale niektórzy jeszcze czekają. Jednak spokojnie - funkcja ma być dostępna przez kilka tygodni, więc jeszcze będzie czas na przeżycie tego roku jeszcze raz.

Po wejściu w aplikację Instagrama pojawia się informacja o możliwości wyświetlenia Powtórki 2021. Serwis wygeneruje nam ją automatycznie na podstawie na najpopularniejszych relacji, ale możemy ją modyfikować i wybrać samemu 10 fotek lub filmików, które chcemy zmontować i wrzucić na InstaStories (na podobnej zasadzie jak robienie galerii zdjęć).

Jeśli przypadkiem kliknęliśmy krzyżyk, to możemy np. wejść na profil Instagrama i w ichniejszym stories kliknąć naklejkę "2021".

A jeśli jeszcze mało wam podsumowań 2021 roku, to również Google zrobiło tradycyjne listy najczęściej wyszukiwanych rzeczy, osób czy zwrotów. Co najbardziej interesowało Polaków? Przygotowaliśmy zestawienia m.in. najpopularniejszych muzyków, filmów i seriali: