1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. VOD
  4. Netflix

Jak anulować subskrypcję Netflix? Instrukcja w kilku krokach

Anulować subskrypcję Netflix może każdy użytkownik, bez względu na to, czy jest to jego okres próbny w serwisie, czy już trwające członkostwo. Z tej instrukcji dowiesz się, jak wyłączyć odnowienie subskrypcji i przestać płacić za Netflixa. Sprawdź nasz poradnik, o tym jak anulować konto na Netflix Polska - dowiesz się tego z kilku kroków.

jak anulować subskrypcję netflix

Jak anulować Netflixa? Jak przestać płacić za subskrypcję? Czy odnowić konto w Netflix i ponownie zacząć korzystać z serwisu? Tego i więcej informacji o serwisie Netflix poznasz w tym artykule. Z tego tekstu dowiesz się:

Członkostwo w Netflixie nie jest wiążące tak jak na przykład abonament na telefon. Netflix pobiera opłatę raz w miesiącu - z początkiem nowego okresu rozliczeniowego, a cykliczne odnawianie się usługi można anulować w każdej chwili, bez konsekwencji i dodatkowych kosztów. Co więcej, Netflix zachowuje twoje dane przez okres do 10 miesięcy od momentu rezygnacji, dlatego w razie zmiany zdania, możesz reaktywować Netflix w każdej chwili i ponownie korzystać z konta jak przed wycofaniem się z subskrypcji.

Netflix - jak anulować subskrypcję i przestać płacić? Poradnik

Jak anulować subskrypcję Netflix na komputerze?

Aby anulować subskrypcję Netflix na komputerze:

  1. Wejdź na stronę https://www.netflix.com/pl/;
  2. Zaloguj się na swoje konto;
  3. Najedź kursorem myszy na swój awatar znajdujący się w prawym górnym rogu strony;
  4. Kliknij pozycję "Konto";
  5. Na ekranie ustawień konta wybierz opcję "Anuluj członkostwo".

Netflix wyświetli ci dwie opcje: anulowanie subskrypcji po lewej oraz zmianę planu po prawej. Ważnym jest, aby znać różnicę tych dwóch opcji - opcja po prawo "Przejdź na niższy plan"/"Przejdź na wyższy plan" nie anuluje twojego Netflixa, a jedynie daje ci możliwość zmiany planu na tańszy i/lub droższy (w zależności od obecnie aktywnego), wybierając ją nadal będziesz posiadać aktywne konto premium Netflix z cykliczną opłatą. Natomiast opcja po lewo anuluje całkowicie odnawianie się subskrypcji.Po wybraniu opcji anulowania członkostwa, podaj powód anulowania i potwierdź swoją decyzję.

Musisz pamiętać, że anulowanie subskrypcji Netflix nie zwróci kosztów poniesionych za poprzednie okresy rozliczeniowe, a jedynie wstrzyma kolejne.

Anulowanie bezpłatnego okresu próbnego odbywa się w ten sposób co anulowanie członkostwa obecnych klientów Netflixa. Ważnym jest, aby w razie niezadowolenia z bezpłatnego okresu próbnego anulować subskrypcję Netflix przed rozpoczęciem cyklu rozliczeniowego, gdyż pozwoli to uniknąć niepożądanych opłat.

Cykl rozliczeniowy jest inny dla każdej osoby - jego początek jak i koniec są zależne od dnia w którym rozpoczęto członkostwo Netflix, np. dla osoby która zasubskrybowała 22 stycznia, cykl rozliczeniowy kończy się i zaczyna 22 dnia każdego miesiąca.

Jak ZREZYGNOWAĆ z Netflixa? Jak anulować subskrypcję netflix? Jak usunąć konto?

Jak anulować subskrypcję Netflix na telefonie, telewizorze, tablecie?

Anulowanie subskrypcji Netflix z poziomu dedykowanych aplikacji na urządzenia inne niż komputer jest możliwe. Odbywa się ono na podobnej zasadzie co rezygnacja z usługi na komputerze. Na ekranie aplikacji Netflix wybierz twój awatar, a następnie opcję "Konto". Wśród dostępnych ustawień wybierz "Anuluj członkostwo". Aplikacja Netflix przeniesie cię do przeglądarki internetowej twojego urządzenia, w której - tak jak w wersji komputerowej - podajesz powód rezygnacji oraz potwierdzasz anulowanie.

Korzystanie z Netflixa po anulowaniu subskrypcji

Możesz korzystać Netflixa po anulowaniu subskrypcji, bowiem anulujesz cykliczną opłatę, a nie natychmiastowo usuwasz konto. Przy anulowaniu subskrypcji Netflix wyświetli komunikat "Twoje członkostwo zostanie anulowane w chwili zakończenia bieżącego okresu rozliczeniowego". Oznacza on tyle, że aż do dnia, w którym ponownie Netflix pobrałby opłatę z twojego konta, możesz nadal korzystać z serwisu premium i wszystkich jego funkcji. Na przykład członkostwo anulowane 13 sierpnia na koncie, które okres rozliczeniowy ma 4. każdego miesiąca oznacza, że możesz cieszyć Netflixem aż do 4 września.

Innym przypadkiem jest sytuacja, w której członkostwo Netflix opłacane jest z salda karty podarunkowej lub konta promocyjnego. W tym przypadku po zatwierdzenia anulowania subskypcji Netflix, konto pozostanie kontem premium aż do wyczerpania środków karty podarunkowej lub salda promocyjnego.

Anulowanie subskrypcji Netflix a usunięcie konta

Anulowanie subskrypcji i usunięcie konta na Netflixie to dwie osobne kwestie. Anulowanie subskrypcji Netflix nie usuwa twojego konta ani danych z nim związanych, a jedynie wyłącza możliwość korzystania z serwisu. Netflix przechowuje dane nieaktywnego konta do 10 miesięcy, liczone od ostatniego dnia aktywności na koncie. Po ponownej aktywacji członkostwa twoje konto powraca do stanu z dnia zakończenia członkostwa - w tym zachowanie historii oglądania, listy ulubionych itd.

Usunięcie konta Netflix wraz z wszystkimi danymi możliwe jest po napisaniu wiadomości email do obsługi serwisu. Wiadomość należy napisać z adresu email przypisanego do konta Netflix i wyrazić wolę usunięcia konta jak i danych przed upływem 10 miesięcy nieaktywności. Więcej o usuwaniu konta Netflix możesz dowiedzieć się z tego artykułu.

Ponowna aktywacja subskrypcji Netflix

Ponieważ anulowanie subskrypcji Netflix nie usuwa danych z konta, reaktywacja członkostwa premium jest możliwa za pomocą jednego kliknięcia. Na stronie głównej Netflixa najedź myszką na swój awatar, umieszczony w rogu ekranu, i z wyświetlonego menu wybierz opcję "Konto". Kliknij szary przycisk "Odnów członkostwo" znajdujący się pod napisem "Członkostwo i rozliczenia". Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do sekcji wyboru planu, a następnie do potwierdzenia ponownej subskrypcji Netflix kodem CVV twojej karty płatniczej.

Jak anulować subskrypcję Netflix? Podsumowanie

Anulowanie subskrypcji Netflix jest niezwykle proste i intuicyjne, tak dla stałych jak i nowych członków. Wycofanie się z cyklicznego odnawiania się subskrypcji nie wiąże się z opłatami, a w razie chęci powrotu do Netflix premium można to zrobić za pomocą jednego kliknięcia w ustawieniach konta.

Choć Netflix jest jedną z tych usług, które ze względu na komfort użytkowania nie są aż tak często wyłączane przez klientów, warto jest wiedzieć, jak anulować subskrypcję oraz znać dostępne alternatywy Netflixa.

* Zdjęcie główne: Rokas Tenys / Shutterstock.com