1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. VOD

Amazon Prime w Polsce: jak zmienić ofertę Prime Video na korzystniejszą?

amazon prime video polska oferta jak zmienić

Znakomita oferta subskrypcji Amazon Prime sprawi, że użytkownicy będą chcieli zrezygnować ze starszego, mniej opłacalnego modelu Prime Video. Pytanie brzmi: w jaki sposób najłatwiej zmienić ofertę?

Dotychczas w Polsce mogliśmy skorzystać z usługi Amazon Prime Video (czyli serwisu VOD), która kosztowała 25 zł miesięcznie. Teraz ta oferta przestała się opłacać - w naszym kraju wystartowała subskrypcyjna usługa Amazon Prime, która w ramach pojedynczej i niewysokiej opłaty (49 zł za cały rok lub 11 zł miesięcznie, nietrudny wybór) daje wiele korzyści.

Amazon Prime: jak zmienić ofertę?

Wśród nich można wymienić darmową szybką dostawę produktów z Amazona do domu, Paczkomatów i innych punktów odbioru, dostęp do okazji zakupowych, Games with Prime (comiesięczny pakiet darmowych gier na PC, darmowa comiesięczna subskrupcja kanału Twitch) oraz - co dla wielu fanów kina najważniejsze - nielimitowany dostęp do Amazon Prime Video, czyli serwisu VOD z wieloma znakomitymi filmami i serialami. Jak zmienić oferty i przełączyć się ze starego modelu subskrypcyjnego na bardziej opłacalne Amazon Prime?

Jak przejść z Amazon Prime Video na korzystniejszy pakiet Amazon Prime?

Przejście z Amazon Prime Video na nowy pakiet Amazon Prime to prosta czynność, choć powinno to być znacznie klarowniej opisane i sygnalizowane. Niestety, zrobienie tego bezpośrednio z poziomu konta serwisu VOD nie umożliwia nam wyboru nowej opcji tuż po anulowaniu poprzedniej subskrypcji; nie proponuje też żadnej innej płynnej i natychmiastowej ścieżki zmiany oferty.

Dlatego też najlepiej zalogować się bezpośrednio na amazon.pl, a tam, po rozwinięciu paska "Konto i listy", klikamy na "Mój Prime". Następnie kierujemy się wskazówkami serwisu - wybieramy jedną z dwóch opcji (wspomniane 49 zł za rok lub 11 zł za miesiąc) i klikamy "Rozpocznij darmowy 30-dniowy okres próbny".

Zgadza się - nawet jeśli byliście już subskrybentami Prime Video, przy zmianie oferty otrzymacie darmowy miesiąc próbny (w zależności od dnia rozliczenia).

amazon prime video polska oferta jak zmienić class="wp-image-1811815" width="580"
Amazon Prime: najlepsza opcja faktycznie nie ma sobie równych

Po kliknięciu zostajemy przekierowani do strony płatności - na tym poziomie wystarczy jedynie potwierdzić zlecenie płatności w aplikacji mobilnej (będzie ona wynosić całe 0,00 zł) i już - w 20 sekund staliście się subskrybentami Amazon Prime. Za miesiąc z Waszych kont zniknie 49 zł, a przez najbliższy rok nie będziecie musieli się przejmować jakimikolwiek finansami w związku z Amazonem, ciesząc się pełnym dostępem do serwisu VOD i czerpiąc z oferty wiele innych wymienionych wcześniej korzyści.

Wobec powyższego, nie musicie nawet ręcznie anulować dotychczasowej subskrypcji (wbrew temu, co sugerują w FAQ na Amazon.pl, nie nieszczególnie zgłębiając ten temat). Co więcej, można też najzwyczajniej w świecie zaczekać do końca okresu rozliczeniowego, a przekształcenie ofert nastąpi automatycznie:

Prime Video jest częścią programu Amazon Prime. Jeśli posiadasz subskrypcję Amazon Prime Video, możesz ją anulować i dołączyć do Amazon Prime na Amazon.pl lub zaczekać do końca okresu rozliczeniowego Twojej subskrypcji i Twoja subskrypcja zostanie automatycznie zmieniona na Amazon Prime

- czytamy na Amazon.pl.
amazon prime video polska oferta jak zmienić
Amazon Prime po zmianie oferty