1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

Legia gra dziś mecz z Leicester. Tym razem transmisja będzie w telewizji. Gdzie ją obejrzeć?

legia warszawa leicester city mecz transmisja gdzie obejrzeć

Legia Warszawa gra dziś z Leicester City. Transmisja live meczu będzie w internecie i telewizji. Gdzie oglądać spotkanie? Na szczęście mamy dobre wieści - mecz będzie można obejrzeć za darmo w otwartej telewizji.

Legia Warszawa wygrała swój pierwszy mecz w Lidze Europy, więc oczekiwania przed spotkaniem z Leicester City są olbrzymie. Wiele osób nie mogło obejrzeć zwycięstwa ze Spartakiem Moskwa, bo transmisję TV przeprowadziło tylko Viaplay - w internecie i za opłatą. Na szczęście dzisiaj będzie inaczej.

Legia Warszawa - Leicester City z transmisją w telewizji i internecie. Meczu ze Spartakiem nie pokazano w TV.

Wielu fanów piłki nożnej ze zdziwieniem odkryło dwa tygodnie temu, że meczu Legii w Lidze Europy nie ma na żadnym kanale telewizyjnym. To był pierwszy tego typu przypadek w historii, ale na pewno nie ostatni.

Już wiadomo, że wszystkie wyjazdowe mecze Legii Warszawa w LE będą dostępne tylko i wyłącznie w internecie - na Viaplay. Firma Nordic Entertainment Group podzieliła się z TVP tylko prawami do transmisji meczów toczonych na ulicy Łazienkowskiej 3. Na szczęście swój dzisiejszy mecz z Leicester City Legia Warszawa zagra u siebie.

Dlatego kibice Legii Warszawa mają kilka różnych opcji obejrzenia transmisji meczu z Leicester City. Jedna z nich to Viaplay. Pierwszy miesiąc subskrypcji na platformie jest darmowy, a po tym okresie zostaje naliczona opłata w wysokości 34 zł za miesiąc. Aplikacja Viaplay jest dostępna na Smart TV, z serwisu można też korzystać za pomocą przeglądarki internetowej. Mecz skomentują tu Piotr Domagała i Wojciech Kowalewski.

Najprawdopodobniej większość widzów wybierze jednak opcję transmisji meczu Legia - Leicester na TVP 2 lub TVP Sport. Co ważne, osoby pozbawione dostępu do telewizji i nie mające zamiaru zakładać konta na Viaplay mają jeszcze trzecią opcję. Mecz będzie transmitowany również w serwisie sport.tvp.pl.

Viaplay zrewolucjonizował transmisje telewizyjne meczów online w Polsce

Serwisy VOD w Polsce długo nie były zainteresowanie transmisjami sportowymi, ale wszystko zmieniło wejście na rynek nowego skandynawskiego gracza. Viaplay najpierw przejęło prawa do Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy, potem wykupiło na lata mecze Bundesligi, a potem dołączyło do przyszłorocznej oferty również angielską Premier League. Długo wydawało się jednak, że jeżeli jakiś polski klub awansuje do fazy grupowej europejskich pucharów, to jego mecze zostaną udostępnione Telewizji Polskiej. Na to wskazywały przepisy prawa.

Niestety, eksperci od rynku VOD dosyć szybko zauważali przestarzałość przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Mówią one bowiem o obowiązku nadawcy telewizyjnego do przekazania transmisji "o zasadniczym znaczeniu sportowym" otwartemu i ogólnodostępnemu kanałowi. Rzecz w tym, że Viaplay nie jest nadawcą telewizyjnym rozumieniu polskiego prawa i nie ma go nawet w rejestrze dostawców audiowizualnych usług medialnych na żądanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nowy serwis VOD nie miał więc żadnego obowiązku dzielić się transmisjami.

Transmisja meczu Legia - Leicester na Viaplay ruszy o 17:30, a na TVP kwadrans później. Początek meczu o 18:45.

* Autorem zdjęcia głównego jest Mikołaj Barbanell/Shutterstock.com