1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Apple TV+ przejęło thriller z Bradem Pittem i George'em Clooneyem. Walczyły o niego największe studia

brad pitt george clooney apple tv film jon watts

Niezatytułowany film z Clooneyem i Pittem od pewnego czasu wywoływał w Hollywood spore emocje: walczyły o niego największe studia i serwisy streamingowe. A wygrało… Apple.

Jon Watts, reżyser filmów o Spider-Manie z Tomem Hollandem, w najbliższym czasie stanie za sterami niezwiązanego z Marvelem projektu: czyli thrillera, w którym główne role zagrają Brad Pitt i George Clooney. Obraz nie ma jeszcze oficjalnego tytułu i niewiele wiadomo na temat jego fabuły - według szczątkowych informacji ma ona skupić się na pracy dwóch "fixerów" (czyli tzw. "załatwiaczy" - osób trudniących się załatwianiem rozmaitych trudnych spraw za dużą opłatą; kłania się Ray Donovan). Będą oni wynajęci do wykonania tego samego zadania. Studia należące do aktorów zajmą się produkcją (Plan B Entertainment Pitta i Smokehouse Pictures Clooneya).

O prawa do dystrybucji projektu rywalizowały ze sobą największe studia i serwisy streamingowe, m.in. Sony, Lionsgate, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM, Warner Bros. czy Apple. Ostatecznie wygrała ostatnia z firm, proponując najkorzystniejsze warunki finansowe (kwota nie została ujawniona). Reżyserowi i aktorom zależało na szerokiej dystrybucji kinowej - Apple zgodziło się zatem na kinową premierę.

Zdaniem analityków Watts zarobi na tym filmie więcej niż na którejkolwiek ze swoich wcześniejszych produkcji; ma też otrzymać dużą twórczą swobodę. Tymczasem Clooney i Pitt za swoje role mogą zgarnąć nawet 20 mln dolarów lub więcej.

Przypominamy, że to nie koniec romansu Jona Wattsa z Marvelem - reżyser filmów o Pajączku ma zrealizować film "Fantastyczna Czwórka".