REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

The Last of Us – pierwsze zdjęcie z serialu. A na nim Joel i Ellie

Adaptacja świetnie ocenianej gry wideo pt. „The Last of Us” zmierza na małe ekrany. Doczekaliśmy się: w sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z produkcji.

the last of us serial hbo zdjęcie joel ellie
REKLAMA

„The Last of Us” studia Naughty Dog podbiła serca publiczności; gracze i recenzenci na całym świecie zachwycali się tytułem wydanym przez Sony. Tytuł zgarnął imponującą liczbę nagród, a przez wielu nazywany jest też jedną z najlepszych gier w historii, plasując się w czołówkach rankingów gier wszech czasów uwzględniających wszystkie platformy. Dlatego też fani z całego świata z ekscytacją śledzą losy powstawania serialowej adaptacji tej produkcji, która powstaje dla HBO. Serial ma kosztować ponad 100 mln dolarów, a za jego sterami stoją twórca gry, Neil Druckmann, oraz Craig Mazin, odpowiedzialny za znakomity „Czarnobyl”.

REKLAMA

Oczekiwania są zatem wysokie i widać, że HBO bardzo zależy na stworzeniu jakościowego hitu o odpowiednim budżecie. Wspomniani twórcy są showrunnerami i współtworzą scenariusze, a sam Druckmann jest też, obok m.in. Petera Hoara, jednym z reżyserów – seria ma przenieść znaną z pierwszej odsłony materiału źródłowego historię do innego medium, musimy jednak liczyć się z szeregiem koniecznych dla odcinkowej opowieści zmian fabularnych. Tymczasem w sieci w końcu pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z serialu, na którym widzimy dwójkę głównych bohaterów. Jasne, są do nas odwróceni plecami, ale ten kadr w zupełności wystarcza: aż ocieka atmosferą oryginału.

The Last of Us”: pierwsze zdjęcie z serialu HBO

The Last of Us – pierwsze zdjęcie z serialu
REKLAMA

Na porównaniu widać, że – mimo drobnych różnic – serialowy wizerunek bohaterów będzie bardzo zbliżony do oryginału. „The Last of Us” nie jest jeszcze w zaawansowanej fazie realizacji – przed twórcami i ekipą zostało jeszcze dobrych kilka miesięcy zdjęć (cały okres zdjęciowy ma trwać aż rok). W głównych bohaterów, Joela i Ellie, wcielają się Pedro Pascal i Bella Ramsey. W pozostałych rolach występują  Gabriel Luna (jako Tommy), Merle Dandrige (Marlene), Jeffrey Pierce (Perry), Anna Torv (Tess), Nico Parker (Sarah), Murray Bartlett (Frank) oraz Con O'Neill (Bill).

Poza Hoarem i Druckmannem reżyserami są również cenieni twórcy artystycznego kina, tacy jak Jasmila Zbanic („Aida”), Kantemir Balagov („Wysoka dziewczyna”) i Ali Abbasi („Border”). Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków, a zatem każdy z nich będzie kosztować średnio 10 mln dol. – choć można już spokojnie założyć, że ostateczny budżet znacznie przewyższy 100 mln dół.

Data premiery serialu „The Last of Us” nie została jeszcze ustalona.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA