1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Zakończył się 46. Festiwal Filmowy w Gdyni! Do kogo powędrowały Złote Lwy?

festiwal filmowy w gdyni złote lwy 2021 wszystkie nasze strachy

46. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za nami; gala powróciła do tradycyjnej formuły. Które filmy nagrodzono Złotymi Lwami?

Festiwal Filmowy w Gdyni wrócił do swojej klasycznej formy (w zeszłym roku impreza odbyła się prawie w całości on-line), a widzowie z całej Polski mogli przyjechać do Trójmiasta, gdzie odbywało się największe rodzime wydarzenie związane z kinem. Poznaliśmy już laureatów i laureatki nagród – największym zwycięzcą okazał się film w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta. Poniżej znajdziecie pełną listę zwycięskich nazwisk i tytułów. Przypomnijmy, że nagrody przyznało jury w składzie: Joanna Kulig, Andrzej Barański, Bogdan Dziworski, Agnieszka Smoczyńska, Mikołaj Trzaska, Dorota Roqueplo, Emilia Mira Havirova i Robert Bolesto.

Festiwal Filmowy w Gdyni 2021: Złote Lwy dla „Wszystkie nasze strachy”! Lista zwycięzców:

  • Złote Lwy: „Wszystkie nasze strachy”, reż.  Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt, producenci: Kuba Kosma, Katarzyna Sarnowska
  • Srebrne Lwy: „Żeby nie było śladów, reż. Jan P. Matuszyński, producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham
  • Platynowe Lwy: Agnieszka Holland
  • Reżyseria: Łukasz Grzegorzek („Moje wspaniałe życie”)
  • Scenariusz: Marcin Ciastoń („Hiacynt”)
  • Debiut Reżyserski: Aleksandra Terpińska („Inni ludzie”)
  • Profesjonalny Debiut Aktorski: Michał Sikorski („Sonata”)
  • Złoty Pazur: Inne Spojrzenie: „Mosquito State”, reż. Filip Jan Rymsza
  • Pierwszoplanowa Rola Kobieca: Maria Dębska („Bo we mnie jest seks”)
  • Pierwszoplanowa Rola Męska: Jacek Beler („Inni ludzie”)
  • Drugoplanowa Rola Kobieca: Sławomira Łozińska („Lokatorka”)
  • Drugoplanowa Rola Męska: Andrzej Kłak („Prime Time”)
  • Charakteryzacja: Daria Siejak („Hiacynt”)
  • Kostiumy: Marta Ostrowicz („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”)
  • Scenografia: Paweł Jarzębski („Żeby nie było śladów”)
  • Dźwięk: Zofia Moruś, Mateusz Adamczyk, Sebastian Witkowski („Mosquito State”)
  • Muzyka: Teoniki Rożynek („Prime Time”)
  • Zdjęcia: Łukasz Gutt („Wszystkie nasze strachy”)
  • Montaż: „Inni ludzie”
  • Nagroda publiczności: „Sonata”
  • Nagroda dziennikarzy: „Wszystkie nasze strachy”