REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Young Leosia, Miuosh i Zespół Śląsk. Nowości muzyczne tego tygodnia

Kolejny tydzień przyniósł polskim audiofilom kilka ciekawych muzycznych premier z rodzimego podwórka. Sprawdzamy nowości płytowe, które najbardziej przykuły naszą uwagę.

muzyka premiery płyty tygodnia young leosia
REKLAMA

Ostatnie dni przyniosły słuchaczom kolejne wyczekiwane nowości od polskich artystów. Być może wyszło odrobinę monotematycznie, ale gwarantuję, że to właśnie o poniższych wydawnictwach będzie w najbliższych dniach najgłośniej. Rzućmy okiem na najciekawsze muzyczne premiery tygodnia!

REKLAMA

Premiery tygodnia – muzyka:

Miuosh – Pieśni współczesne

Nie ukrywam: jest to dla mnie największe muzyczne wydarzenie tego miesiąca. Wyczekiwany, przełomowy projekt, w którym jeden z najstarszych zespołów folkowych w Polsce (i Europie!) kooperuje z jednym z najpopularniejszych polskich raperów, oferując słuchaczom efekt oparty na kontrastach. Miuosh jest autorem muzyki i tekstów, w których klimat miejski posila się tradycją ludową. Lokalna mitologia, świeże spojrzenie na uniwersalne sprawy ludzkie i opowieść o ludziach ziemi (tej ziemi!), zmagającej się ze współczesnymi problemami. Zgodnie z zapowiedzią, „Pieśni współczesne” opowiadają na nowo historie, które mogliśmy już usłyszeć w tradycyjnym repertuarze zespołu – tym razem w inny sposób poruszają tę ponadczasową tematykę, nawiązując też do ludowych wierzeń, wartości, historii. Wśród wykonawców usłyszymy znakomitych i popularnych wykonawców współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej w Polsce: są to m.in. Błażej Król, Ralph Kamiński, Tomasz Organek, Kwiat Jabłoni, Igor Herbut, Julia Pietrucha, Andrzej Smolik i wielu, wielu inncyh (projekt zaangażował łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców).

Miętha – 36,6

Nowy album duetu – wydany pod szyldem Asfalt Records – nazwą nawiązuje do naturalnej temperatury ludzkiego ciała; warstwa liryczna kawałków z płyty skupia się na tematach złożoności ludzkiego charakteru i jego konfrontacji z prozą życia, rzeczywistością, codziennością. Zgodnie z obietnicą, kompozycje formacji stały się znacznie bardziej plastyczne – udany debiut pozwolił nabrać wiatru w żagle i odważyć się na więcej eksperymentów i zabaw formą i treścią. Fajne!

Vangelis – Juno to Jupiter

Vangelis to prawdziwa legenda – ten grecki artysta, prekursor i twórca muzyki elektronicznej i filmowej tworzy już od dekad. Najnowszy album powstał z inspiracji misją eksploracji Jowisza NASA (z wykorzystaniem sondy kosmicznej Juno). Oto kolejna wielowymiarowa podróż muzyczna, którą prowadzi głos gwiazdy opery: Angela Gheorghiu. Nowe, eksperymentalne elektroniczno-symfoniczne orkiestracje, zawierają dźwięki, które dotarły na Ziemię z Jowisza za pośrecnictwem wspomnianej sondy, która nadal bada planetę i jego księżyce. Niesamowita sprawa.

Saful – Krok w chmurach

Znany z kolektywu Dixon37 (a kinomanom z polskiego serialu HBO „Ślepnąc od świateł” na podstawie prozy Jakuba Żulczyka) Saful w końcu wydał swój pierwszy solowy album. Płytę wyprodukował duet Sampler Orchestra, który klimatem oderwał ten krążek od brzmienia dotychczasowych działań muzycznych rapera. Saful dotrzymał słowa, a obiecywał dwuznaczności i skrajności. Podobnie jak nieoczywistych gości: i tak na featach usłyszymy ReTo czy Jana Rapowanie.

Young Leosia – Hulanki EP

REKLAMA

A na temat tego głośnego i przez wielu wyczekiwanego wydawnictwa obszernie rozpisał się Bartosz Godziński!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA