1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje. Aktorka znana z serialu „Czterej pancerni i pies” miała 82 lata

krystyna kolodziejczyk nie zyje aktorka zlotopolscy

Krystyna Kołodziejczyk była znaną aktorką filmową, serialową i teatralną. Użyczała też głosu do wielu bajek. Od kilku tygodni przebywała w szpitalu. Zmarła w poniedziałek, 13 września.

To kolejna aktorka, którą kojarzymy z serialu „Czterej pancerni i pies”, która zmarła w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o śmierci Wiesława Gołasa. Aktor zmarł w wieku 90 lat i zostawił po sobie m.in. niezapomnianą rolę Tomka Czereśniaka.

Krystyna Kołodziejczyk mogliśmy oglądać również w takich serialach jak „Zmiennicy”, „Złotopolscy” czy „Miodowe lata". Wystąpiła też w takich filmach jak „Kogel-mogel”, „C. K. Dezerterzy” i „Młode Wilki. Użyczałą też swojego głosu w „Smerfach” i „Pszczółce Mai”.

Byłą też zasłużoną aktorką dla teatru polskiego. Na Facebooku pożegnał się z nią Teatr Polonia. „Dla nas KIKSA była kimś więcej niż Aktorką. Dla naszych teatrów pozostanie na zawsze słuchającą, życzliwą i zawsze obecną Przyjaciółką” — czytamy w poście.

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje. Zmarła aktorka miała 82 lata

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk

Krystyna Kołodziejczyk urodziła się 30 marca 1939 roku w Częstochowie. Była absolwentką łódzkiej Filmówki, gdzie debiutowała na deskach Teatru Powszechnego. Występowała w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Och-Teatrze w Warszawie. W 2019 została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.