1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

Nowe tytuły, kontynuacje hitów i programy religijne. TVP ujawniło jesienną ramówkę

remiza tvp jesienna ramowka premiery

Jesień nie tyle zbliża się wielkimi krokami, ile, sądząc po pogodzie, już do nas zawitała. Wieczory zaraz staną się coraz dłuższe, a nam przyjdzie siedzieć przed telewizorem pod kocem z ciepłym napojem w ręku. TVP zaprezentowało swoją ofertę na nadchodzące miesiące.

Jesienne ramówki stacji telewizyjnych mają dla nas coraz mniej tajemnic. Jak już wiemy, we wrześniu w TVN pojawi się kilka nowych tytułów, zobaczymy tam też kontynuacje znanych i lubianych programów. Podobnie rzecz ma się z TVP, która ujawniła swoje plany na nadchodzącą porę roku. Widzowie będą mogli ją spędzić w towarzystwie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, tańczących dzieciaków, a także znanymi im od podszewki formatami.

Nadawca publiczny zaprezentował swoją jesienną ramówkę, czemu, jak podają Wirtualne Media, towarzyszyły przemowy prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Mówił on m.in. o dumie płynącej z tego, że TVP wygrała na polu telewizji linearnej.

Między innymi w ostatnich ramówkach mieliśmy świetną ofertę serialową. „Kozacka miłość” wygrała z flagowymi programami informacyjnymi konkurencji. Do tego doszła świetna oferta sportowa

- chwalił się Kurski.

TVP zamierza więc kontynuować ofensywę programową i zaserwować widzom kolejną „świetną ofertę serialową”, a nawet więcej.

Jakie nowości TVP szykuje na jesień?

Jednym z najważniejszych nowych projektów TVP jest „Remiza”, serial o strażakach Ochotniczej Straży Pożarnej. Osią narracyjną są losy komendanta jednostki ze wsi Brzeziny, którego spokojne życie wdowca i ojca zakłóca powrót jego licealnej miłości. W każdym odcinku zaprezentowane zostaną historie walki z pożarami oparte na faktach. Produkcja będzie emitowana codziennie w dni powszednie o 18:20 od 6 września na TVP1.

Propozycją nadawcy na sobotnie wieczory jest natomiast cykl „Pełny obraz”. W jego ramach ma zostać zaprezentowana seria filmów dokumentalnych, w których podejmowane są aktualne kwestie. Emisje co tydzień o 21:00.

O wiele bardziej rozrywkową propozycją jest rodzima wersja zagranicznego formatu „So You Think You Can Dance. The Next Generation”. „You Can Dance - Nowa generacja” oparte jest na formule znanej z TVN-owskiego „You Cand Dance”. Z tym że w tym programie tanecznym udział biorą osoby w wieku od 8 do 13 lat. Ich umiejętności oceniać będą Agustin Egurrola, Klaudia Antos i Michał Kostrzewski, a całość poprowadzą Ida Nowakowska i Roksana Węgiel.

Jesienna ramówka TVP - kontynuacje znanych formatów

W jesiennej ramówce TVP nie mogło zabraknąć kontynuacji seriali i programów, które widzowie już doskonale znają. I tak już od 19 września co niedzielę o 21:15 widzowie jedynki będą mogli zobaczyć ósmą odsłonę „Rolnik szuka żony”, która będzie emitowana zaraz po czwartym sezonie „Wojennych dziewczyn”.

W dwójce w soboty o 20:00 od 10 wrześnie po raz 12. będzie można oglądać zmagania uczestników i trenerów programu „The Voice of Poland”. Od 9 września w czwartki o 20:45 z drugim sezonem powróci „Kabaret. Super Show Dwójki”.

Opole i religijne programy specjalne

TVP może pochwalić się wysoką oglądalnością głównie dzięki wydarzeniom transmitowanymi na wyłączność. Tak jest w przypadku meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej (chociażby ostatnie Mistrzostwa Europy). Ma też szereg programów rozrywkowych. Już 3 września rozpocznie się 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, na którym wystąpią najważniejsze gwiazdy rodzimej sceny muzycznej. Impreza potrwa do 6 września.

Prócz tego w czasie pandemii TVP odgadło potrzeby części społeczeństwa i zwiększyło liczbę transmisji wydarzeń o charakterze religijnym. Dzięki temu Kurski mógł pochwalić się na Twitterze wysoką oglądalnością Koronki do Miłosierdzia Bożego na TVP3. Nadawca idzie więc za ciosem. 11 i 12 września jedynka pokaże szereg programów katolickich z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

*Zdj. główne: Remiza/TVP