1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Historię Elle Evans znasz już na pamięć? Zobacz filmy podobne do „The Kissing Booth”

the kissing booth 3

Opowieść o miłosnych perypetiach Elle Evans i braci Flynn wzięła szturmem serca nastolatków na całym świecie. Na szczęście filmów takich jak The Kissing Booth jest więcej. Podpowiadamy, co obejrzeć, jeśli chcecie więcej podobnych seriali typu teen drama.

W tych filmach znajdziecie miłość, przyjaźń, skomplikowane zasady rządzące życiem nastolatków i sympatycznych, choć czasem nieco dziwacznych, bohaterów, którzy podejmują heroiczne próby, by przetrwać okres dojrzewania i przy tym nie zwariować. Oto filmy podobne do The Kissing Booth, które ukoją wasz smutek po zakończeniu trylogii.

Gorzka siedemnastka

Jeśli zachodziliście w głowię, jak historia z „The Kissing Booth” wyglądałaby z perspektywy Lee Flynna, obejrzyjcie „Gorzką Siedemnastkę”. Tam bohaterka traci grunt pod nogami, gdy jej najlepsza przyjaciółka zakochuje się w moim niesamowicie przystojnym i szalenie popularnym starszym bracie. W poradzeniu sobie z nastoletnimi problemami Nadine pomaga nauczyciel i mentor grany przez Woody'ego Harrelsona.

Film jak The Kissing Booth jest oryginalną produkcją Netfliksa opartą na książce dla nastolatków. Bohaterką tej produkcji jest romantyczna Lara Jean, która radzi sobie z problemami sercowymi w dość specyficzny sposób. Zamiast robić słodkie oczy do wybranka swojego serca i szukać sposobów na to, by kompletnym przypadkiem wpaść na niego na stołówce, pisze listy, których potem nie wysyła. Ot, taka autoterpia, pomagająca poznać własne uczucia i przynajmniej część z nich uwolnić. Sprawa się komplikuje, gdy ktoś za nią te listy wysyła, a adresatem jednego z nich jest... chłopak jej siostry.

Film tyleż o dokonywaniu wyborów, miłości, odkrywaniu swoich uczyć, co o seksie i odkrywaniu swojej seksualności. Uporządkowany i nieco sztywny Alex Truelove od lat jest w związku z przesympatyczną Claire, gdy jednak poznaje uroczego Elliota, któremu ewidentnie wpadł w oko, zaczyna zastanawiać się nad tym, co właściwie czuje i do kogo.

Naomi and Ely’s No Kiss List

Nierozerwalni najlepsi przyjaciele – są, Super Ważna Lista, na której opiera się przyjaźń – jest, drama związana z chłopakiem, który wpada bohaterce w oko – a jakże. Do tego trochę śmiechu, trochę wzruszeń i problemów, które sami sobie tworzymy. Przyjaźń zostaje naruszona, miłość wisi na włosku, a wszystko to trzeba uratować, radząc sobie jeszcze z okresem dojrzewania. Ciężkie jest życie młodych.

Cała ona

I coś dla sentymentalnych dorosłych albo nastolatków, których ciekawi, jak tego typu filmy wyglądały w tych dziwnych latach 90., na których punkcie ostatnio wszyscy tak poszaleli. W tej uwspółcześnionej wariacji „Kopciuszka” skrzyżowanego z „My Fair Lady” licealny książę, postanawia przemienić szarą myszkę w księżniczkę. Zack założył się bowiem z kumplami, że z niezdarnej i skromnej Laney zrobi królową balu maturalnego. A nuż niedługo Netflix odświeży tę historię, przeprowadzając w fabule genderową rewolucję i w „Cały on” internetowa influencerka stuninguje szkolnego nieudacznika. Ciekawe, czy tu też wystarczy, że zdejmie się „brzydalowi” okulary i aparat na zęby, a potem da mniej workowate ciuchy, żeby pokazać, że uroda to nie wszystko, że każdemu odrzuconemu przez grupę nastolatkowi po prostu potrzeba dobrego stylisty.