1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix

Netlix pokazał zdjęcia z 5. sezonu „The Crown”: rozmarzona Elizabeth Debicki jako Diana

the crown sezon 5 diana elizabeth debicki dominic west

Netflix podzielił się z fanami świeżutkimi zdjęciami z 5. sezonu serialu „The Crown”. Widzimy na nich „starsze wersje” Diany i Karola, w uwielbianą księżnę wciela się Elizabeth Debicki.

W 5. sezonie serialu „The Crown” czekają nas zmiany. Niedawno Netflix ujawnił zdjęcie Imeldy Staunton, która zastąpiła Olivię Colman w roli Elżbiety II. Teraz w sieci pojawiły się nowe kadry, prezentujące dojrzalsze wersje Diany i Karola, które zobaczymy w ostatnich dwóch odsłonach serialu: 5. i 6. Emmę Corin zastąpiła Elizabeth Debicki, a Dominic West przejął rolę od Josha O'Connora.

Ten serial to bez wątpienia jeden z jego najambitniejszych i najwyżej ocenianych projektów Netfliksa; ba, wielu fanów zgodnie twierdzi, że jest to zdecydowanie najlepszy serial, jaki powstał pod szyldem streamingowego giganta. Produkcja opowiada o losach Elżbiety II począwszy od czasów, w których zmierzała na tron, aż do współczesności (pierwszy sezon rozpoczyna się w latach 40. ubiegłego stulecia). Wielu widzów zapomina jednak, że serial nie jest bezwzględnie wierną historii kroniką i posiada wiele elementów uatrakcyjniających fabułę.

A tak prezentują się Debicki i West jako Diana i Charles. Pokuszę się o stwierdzenie, że wydają się dopasowani jeszcze lepiej niż ich poprzednicy. Aktorzy pozostaną związani z serialem aż do jego zakończenia:

Czwarty sezon „The Crown” miał swoją premierę pod koniec ubiegłego roku i okazał się kolejną udaną odsłoną serii. To właśnie w nim wprowadzono postać uwielbianej księżnej Diany, którą znakomicie sportretowała Corrin. Debicki, poza wyrazami zachwytu nad możliwością przejęcia tej roli, w jednym z wywiadów dodała, że czuje się też przytłoczona i przerażona odpowiedzialnością: „Diana była niezwykłą ludzką istotą, która nadal żyje w sercach tak wielu ludzi. (…) Jest symbolem”. Nie wiemy, jak duża będzie rola Diany w kolejnych epizodach; akcja serialu ma zakończyć się w 2000 roku. Diana zginęła tragicznie w 1997.

W nowej serii Lesley Manville zagra księżniczkę Margaret (po Helenie Bonham Carter), a Jonathan Pryce – księcia Filipa (po Tobiasie Menzies). Nadchodzący sezon ma być swoistą kroniką rozpadającego się małżeństwa Karola i Diany po tym, jak plotki o niewierności członka rodziny królewskiej przybiorą na sile. Wciąż nie znamy daty premiery.

Dotychczasowe odcinki „The Crown” obejrzycie na Netfliksie.