1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dramy

Najman ogłosił Don Vasyla na swojej gali MMA. Teraz myśli, że wywołał wojnę polsko-romską

don vasyl najman mma vip zamieszki mielec

Marcin Najman, po tym jak dostał bana na Fame MMA, organizuje swoją własną galę. Ogłosił, że pojawi się na niej idol naszych babć – Don Vasyl. Nie raczył jednak dodać, że nie wystąpi w charakterze zawodnika. To nie koniec fake newsów od „El Testosterona”.

W ostatnich latach na różnych galach freak fight mogliśmy podziwiać naparzankę siostry Godlewskiej z Martą Linkiewicz, Daniela Magicala, który sam sobie złamał nogę, czy boksującego byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Nie wiem, kto miałby się pojawić następny na ringu, by to kogoś jeszcze zdziwiło.

A jednak.

Od kilku dni w sieci krąży nagranie pochodzące z rezydencji Don Vasyla w Ciechocinku. 71-letni muzyk, którego wykonanie piosenki „Ore ore” ma ponad 3 miliony wyświetleń na YouTube, siedzi w otoczeniu rodziny i Najmana. — Każdy może wszystko jeszcze w życiu osiągnąć, wiek to jest tylko liczba — powiedział „El Testosteron”, po czym dodał, że „Debiut Don Vasyla na MMA-VIP już w październiku”.

Na koniec muzyk jeszcze zwrócił się w stronę zawodnika MMA Jacka Murańskiego. — Jacku, nie bój się, śmiało! — powiedział z uśmiechem i machnął pięścią przed kamerą. Jak napisałem na początku: w Polskim show-biznesie wszystko jest możliwe, a Don Vasyl jakiś czas temu żalił się w mediach, że ma milion złotych długów. Kasa za walkę mogłaby więc załatać dziurę w budżecie.

To niefajna manipulacja. Owszem, Don Vasyl wystąpi na gali MMA-VIP, ale zagra na niej koncert.

Sprostował to w rozmowie z portalem Plejada.pl. — To jest żart. Będę na gali, ale będę tam śpiewał — powiedział muzyk. Na tym jednak „clickbaity” związane z galą Najmana się nie skończyły. Teraz pięściarz nagrał kolejny filmik. Tym razem na smutno.

— Po tym gdy MMA-VIP podpisało kontrakt z Don Vasylem na występ podczas trzeciej edycji, doszło do niepokojów społecznych, do rozruchów. W Mielcu społeczność romska i polska starły się ze sobą — powiedział.

W tym miejscu apeluję i bardzo proszę, aby wszyscy rozeszli się do domów, aby te niepokoje nie były czymś, co może spowodować poróżnienie się naszych społeczności. Żyjemy wszyscy w jednym kraju, mamy takie same prawa jako Polacy i bardzo proszę o zaniechanie tych agresywnych praktyk. Jeszcze raz powtarzam: Don Vasyl będzie gwiazdą na gali MMA-VIP 3 i tego nikt i nic nie zmieni

— zaapelował Najman

I nie wiadomo, czy Najman robi sobie jaja czy naprawdę uwierzył, że to występ Don Vasyla wywołał zamieszki w Mielcu.

„Wirtualna Polska” ustaliła, że awantura była odwetem za wydarzenia z początku czerwca (czyli na długo przed ogłoszeniem Don Vasyla na MMA-VIP). 16-latek został wtedy uderzony przez nastolatka narodowości romskiej. Stracił dwa zęby.

W zeszłą niedzielę, 27 czerwca (czyli właśnie w dniu, w którym Najman wrzucił nagranie z „debiutem” Don Vasyla) znajomi poszkodowanego chłopaka postanowili się zemścić i doszło do awantury, w której wzięło udział kilkanaście osób. Grupa uzbrojonych mieszkańców Mielca starła się z Romami z blokowiska wyposażonymi w bejzbole i pałki teleskopowe. Bójkę rozgoniła policja.

Nastroje są w Mielcu dalej napięte. Na ścianach pojawiły się hasła: „Cygańskie nieroby, wstęp wzbroniony” i „Cygan cwaniakuje i w barakach się bunkruje”. Stowarzyszenie Romów w Polsce „stanowczo potępia wszelkie akty przemocy”, a policja prowadzi śledztwo. Zarzuty usłyszała już matka 16-latka, która nie tylko uczestniczyła w bójce, ale także zebrała mieszkańców do wyjścia na ulice.

Niepokoje w Mielcu nie mają więc nic wspólnego z MMA-VIP. Jednak czego się spodziewać po facecie, który pojechał bronić Jasnej Górny przed duchami, został zdyskwalifikowany za skopanie Don Kasjo w walce bokserskiej i połączył szczepionki z kanibalizmem. Jedyne co mu pozostaje, to opieranie swojego wizerunku na skandalach i jak na razie dobrze mu to wychodzi.

Gala MMA-VIP 3 ze śpiewającym Don Vasylem i skandalizującym Najmanem obędzie się w październiku.