REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

Netflix i CD Projekt RED ujawnili harmonogram WitcherConu. Jest trochę biednie, ale fani i tak się ucieszą

„Wiedźmin” to jedna z największych popkulturowych marek ostatniej dekady i bez dwóch zdań zasługuje na swój własny konwent. Niekoniecznie oznacza to jednak, że połączone siły serwisu Netflix i studia CD Projekt RED zapewnią odpowiednie wydarzenia dla fanów Białego Wilka. Czy opublikowany właśnie harmonogram WitcherCon uciszy malkontentów?

witchercon netflix wiedźmin cd projekt red haronogram
REKLAMA

Netflix zakończył zdjęcia do 2. sezonu serialu „Wiedźmin” kilka tygodni temu, ale od tego czasu dosyć ostrożnie dysponuje materiałami z nowych odcinków. Pierwszy krótki teaser opublikowano w trakcie internetowego wydarzenia Netflix Geeked Week (jego dokładną analizę znajdziecie TUTAJ), a drugi poświęcony Geraltowi z Rivii zadebiutował dziesięć dni temu. Oba trwają jednak zaledwie po kilkanaście sekund, więc nieszczególnie zadowoliły widzów spragnionych szczegółowych informacji. Platforma wyraźnie wyczuła jednak nastroje fandomu, bo zdecydowała o stworzeniu konwentu WitcherCon wraz z studiem CD Projekt RED.

REKLAMA

Na temat tego wydarzenia wiemy od dzisiaj znacznie więcej. Globalne święto wszystkiego co wiedźmińskie podzielono na dwie transmisje online startujące odpowiednio 9 lipca o 19:00 i 10 lipca o 3:00 nad ranem. Obie korporacje ogłosiły właśnie, co dokładnie obejrzymy w obu przypadkach Znaczna część harmonogramu się powtarza, ale są też unikalne panele. A na podstawie opublikowanego spisu treści można stwierdzić, że Netflix postawi na kontakt z aktorami, zaś CD Projekt RED chce pokazać mnogość powstających właśnie około wiedźmińskich projektów.

WitcherCon – co obejrzymy w trakcie lipcowego wydarzenia?

Pierwsza transmisja rozpocznie się od panelu „Wiedźmin Sezon 2: Talia Przeznaczenia” z udziałem aktorek grających Yennefer i Ciri, a także showrunnerki Lauren S. Hissrich oraz współtwórców nowej odsłony produkcji fantasy. Tytułowa Talia Przeznaczenia to zbiór pytań od fanów „Wiedźmina”. Następnie obejrzymy wprowadzenie do „Gwinta”, czyli wymyślonej na potrzeby „Wiedźmin 3: Dziki Gon” gry karcianej z bohaterami sagi. W ramach panelu „Sploty przeznaczenia” Anya Chalotra i Freya Allan przypomną najważniejsze wydarzenia swoich bohaterek z 1. sezonu i uchylą rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka je w nowych odcinkach. Potem zaś na wspominki zbiorą się twórcy gier wideo.

REKLAMA

Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem będzie wiedźmiński quiz z udziałem showrunnerów „Wiedźmina” i „The Witcher: Blood Origin” oraz projektantów zadań w grach CD Projekt RED. W następnej kolejności studio odpowiedzialne za trylogię gier wideo z Białym Wilkiem w roli głównej przypomni się z mobilną grą „Wiedźmin: Pogromca potworów” i figurkami przedstawiającymi bohaterów serii. Wydarzenie zakończy zaś ekskluzywna rozmowa z Henrym Cavillem. Co ciekawe, grafika wrzucona na Facebooka mówi też o rozmowie „Wiedźmin od CD Projekt RED: Więcej niż gry wideo” już 9 lipca. A z dokładnego harmonogramu opublikowanego na stronie internetowej WitcherConu wynika, że pojawi się on tylko w trakcie drugiej transmisji. Wtedy też usłyszymy ciąg dalszy „Wspomnień ze szlaku”, czyli panelu o kulisach powstawania produkcji warszawskiej firmy. Czy takie nagromadzenie atrakcji wystarczy do zadowolenia fandomu Geralta z Rivii? Osobiście mam swoje wątpliwości, ale lepsze to niż nic.

Wiedźmin” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery 2. sezonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA