REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. Netflix

Koniec jednego z najstarszych hitów Netfliksa. „Atypowy” ze zwiastunem finałowego sezonu

Netflix stale poszerza swoją bibliotekę o kolejne produkcje, dlatego ich dawne hity z czasem muszą ustąpić pola nowościom. I rzadko kiedy dostają aż cztery sezony. Wszystko to świadczy dobrze o tym, jak wielkim sukcesem był „Atypowy”.

atypowy netflix
REKLAMA

Premierowy sezon serialu wymyślonego przez Robię Rashid trafił na Netfliksa 11 sierpnia 2017 roku. Według skali przyjętej przez amerykańską firmę możemy więc mówić o prawdziwym serialowym staruszku. Dość powiedzieć, że „Atypowy” pojawił się tam na długo zanim większość polskich użytkowników w ogóle założyła konto w jakimkolwiek serwisie VOD.

Co więcej, w tym czasie serial otrzymał cztery sezony. Dzięki czemu dołączył do wąskiego grona oryginalnych produkcji Netfliksa, którym się to udało (takich tytułów jest zaledwie kilkanaście). W takiej sytuacji rodzi się pytanie, co zaważyło na tak olbrzymim sukcesie „Atypowego”? Najkrótsza odpowiedź brzmi: świetna obsada pełna nieoczywistych gwiazd, a także sprawnie napisana i bardzo pozytywna w swoim przekazie fabuła, w której znajdziemy też niemało wzruszających momentów. A użytkownicy platformy Netflix nie od dzisiaj uwielbiają taką mieszankę.

REKLAMA

Atypowy Netflix – mamy oficjalny zwiastun finałowego sezonu:

Opublikowany na YouTubie trailer sugeruje pewnego rodzaju powrót do korzeni. W 3. sezonie „Atypowy” częściowo odszedł do głównego wątku poświęconego Samowi Gardnerowi, a jego autorzy przenieśli dużą część uwagi na różnych członków jego rodziny oraz przyjaciół (więcej na ten temat przeczytacie w naszej recenzji tej części). Miało to swoje lepsze, ale i słabsze strony.

REKLAMA

W zamieszczonym powyżej zwiastunie ponownie to Sam stanowi główny punkt odniesienia. Cierpiący na zaburzenia ze spektrum autyzmu chłopak będzie musiał zdecydować o swojej przyszłości po zakończeniu studiów, a nawet to nie będzie wcale tak łatwe, jak by mogło się wydawać. Nagromadzenia oczekiwań i brak pewności na temat tego, czego sam naprawdę pragnie, sprawią, że Sam powróci do domu rodziców. I to oni (wraz z mającą swoje własne problemy siostrą) będą musieli pomóc mu w znalezieniu własnego „ja”. Główne role w serialu zagrają Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist, Michael Rapaport, Bridgette Lundy-Pain i Nik Dodani.

„Atypowy” pojawi się na platformie Netflix z nowymi odcinkami już 9 lipca.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA