REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka

Netfliksie, nie spieprz tego. „Rojst '97” z datą premiery i zwiastunem. To jeden z najważniejszych seriali tego roku

Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn wracają w nowej odsłonie serialu „Rojst”. „Rojst '97” to kontynuacja polskiej produkcji Showmaksa. Ale tym razem, po tym jak wspomniany serwis zwinął się z Polski, za stworzenie sezonu wziął się Netflix.

rojst '97 kiedy premiera
REKLAMA
408 interakcji
dołącz do dyskusji

Oj, koniec Showmaksa rozdarł mi serce. Myślałam wtedy, że już nigdy nie wrócimy do historii Piotra Zarzyckiego (Dawid Ogrodnik) i Witolda Wanycza (Andrzej Seweryn), dwóch dziennikarzy, którzy w latach 80. prowadzili własne śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety. Na szczęście po kilku latach cały na biało wszedł Netflix i uratował sytuację. A dokładniej: postanowił wskrzesić tę historię, która – umówmy się – nie miała jednoznacznego finału i co więcej miała potencjał na kontynuację.

REKLAMA

Tak powstał „Rojst '97”, który tym razem przeniesie nas do lat 90. i nowej sprawy kryminalnej.

Zarzycki i Wanycz ponownie spotkają się w fikcyjnym, prowincjonalnym mieście bez nazwy. I ponownie czeka ich śledztwo związane z nową sprawą kryminalną. Rok 1997 nie jest przypadkowy – tematem produkcji będzie „powódź stulecia”, która miała wówczas miejsce na południowym zachodzie Polski. Tak o fabule pisze Biuro Prasowe Netfliksa:

W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) – bezkompromisowa policjantka z Warszawy – oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym „Kuriera”. Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju. Rojst’97 poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia.

Opis serialu „Rojst '97” / Netflix.

„Rojst '97” będzie liczyć 6 odcinków. Wszystkie ukażą się w serwisie już 7 lipca 2021 roku.

Za reżyserię ponownie odpowiada Jan Holoubek, który jest współautorem scenariusza z Kasperem Bajonem. Panowie napisali go na kanwie scenariusza Marcina Wrony i Pawła Maślony pt. „Mord”. W obsadzie, oprócz Dawida Ogrodnika i Andrzeja Seweryna, znajdzie się plejada polskich gwiazd. Smaczkiem może być powrót Piotra Fronczewskiego, który zrobił furorę w prologu „Rojsta”. Poza tym zobaczymy: Magdalenę Różczkę, Łukasza Simlata, Zofię Wichłacz, Agnieszkę Żulewską, Michała Kaletę, Ireneusza Czopa, Marcina Bosaka, Mirosława Kropielnickiego, Zuzannę Grabowską, Łukasza Lewandowskiego.

Lato w polskim świecie seriali zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Jeszcze przedwczoraj byłam podekscytowana, bo już 9 lipca startuje 2. sezon „Kruka...”, czyli „Kruk. Czarny woron nie śpi”, a tu okazuje się, że dwa dni wcześniej dostaniemy mięsistego „Rojsta”. Mam nadzieję, że fani serialu Showmaksa się nie zawiodą. Liczę na ciebie, Netfliksie!

REKLAMA

Rojst '97 – zwiastun:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA