1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

Zoom TV musi tłumaczyć się z „Magii nagości”. Wpłynęły skargi na program z golasami

magia nagości kontrowersje skargi premiera

„Magia nagości” miała rozpalać widzów Zoom TV od połowy maja. Nadawca zdecydował się jednak bezterminowo zawiesić format. Powodem mogą być skargi, które wpłynęły do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Pomysł na format programu jest prosty. W brytyjskim pierwowzorze „Naked attraction” nagie ciała sześciu nagich osób jest powoli odkrywanych, a uczestnik po kolei eliminuje tych, którzy mu się nie podobają. Ostateczny wybór zapada między dwoma „golasami”, a potem zainteresowani udają się na randkę, a my możemy zobaczyć jak potoczyło się ich spotkanie.

„Naked attraction” od dłuższego czasu można oglądać na Zoom TV.

Jest to jeden z najpopularniejszych formatów stacji, więc nic dziwnego, że nadawca zdecydował się zrealizować polską wersję programu. Zdjęcia ruszyły w kwietniu i ogłoszono nawet prowadzącą, czyli znaną z „Rancza” Beatę Olgę Kowalską. Pierwszy odcinek produkcji mieliśmy zobaczyć już 14 maja. Tak się jednak nie stanie.

7 maja informowaliśmy, że nadawca zdecydował się zawiesić format bezterminowo. Nie wiemy więc kiedy, ani nawet czy w ogóle zobaczymy program, a co więcej nie wiemy nawet dlaczego. W przywołanym artykule mój redakcyjny kolega obstawiał problemy natury technicznej. Sądząc po popularności bikini reality doszedł do wniosku, że raczej nie chodzi o pruderyjność Polaków. Prawdopodobnie był jednak w błędzie.

Jednym z powodów zawieszenia formatu mogą być skargi, które wpłynęły do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Wirtualne Media do KRRiT wpłynęło łącznie pięć skarg – 4 indywidualne i wystąpienie Fundacji Mamy i Taty.

Co ciekawe wszystkie indywidualne skargi dotyczą odcinków już wyemitowanych. Jak wspomnianemu portalowi powiedziała rzeczniczka KRRiT w tych sprawach organ zwrócił się do nadawcy z prośbą o materiały potrzebne do analizy. Wystąpienie Fundacji Mamy i Taty dotyczy natomiast planowanej polskiej edycji programu.

Zdaniem przedstawicieli Fundacji Mamy i Taty realizacja „Magii nagości” może mieć negatywny wpływ na psychikę widzów.

Ich stanowisko mają potwierdzać ekspertyzy i wyniki badań w tym zakresie dołączone do skargi.

Zgłosiliśmy się do nadawcy z pytaniem czy skargi, które wpłynęły do KRRiT miały wpływ na decyzję o zawieszeniu formatu. Kino Polska SA odmówiło jednak jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź