Filmy  /  News

Od disco polo do protestów studentów z marca 1968. TVP pracuje nad swoim drugim dużym filmem

Picture of the author

TVP realizuje film o protestach studentów w marcu 1968 roku. Obraz będzie drugim po „Zenku” dużym filmem fabularnym Telewizji Polskiej.

„Marzec'68” będzie historycznym dramatem opartym na prawdziwych wydarzeniach. Głównymi bohaterami filmu są Janek i Marta, a jego tematem ich trudna miłość, dla której tłem będą wydarzenia z marca 1968 roku. To wówczas rozpoczęły się w Polsce strajki studentów (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, Radom). Demonstracje, ostatecznie rozbite przez oddziały Milicji Obywatelskiej i aktywu robotniczego, zapoczątkowały polityczny kryzys. Czas akcji produkcji obejmie okres od wybuchu strajków demonstracji aż do przemówienia Władysława Gomółki (19 marca).

„Marzec'68” to druga duża produkcja filmowa (po niby-biografii Zenka Martyniuka), którą w pełni samodzielnie realizuje TVP.

Według planów prace nad filmem mają skończyć się w czerwcu. Za film odpowiada Krzysztof Lang („Ach śpij kochanie”, „Miłość na wybiegu”, „Papierowe małżeństwo”).

Serwis Wirtualnemedia.pl ustalił, że w obsadzie filmu znajdują się m.in. Vanessa Alexander, Ireneusz Czop, Ignacy Liss, Edyta Olszówka, mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki i Mikołaj Kubacki.

Film nie ma jeszcze daty premiery.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst