REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Od disco polo do protestów studentów z marca 1968. TVP pracuje nad swoim drugim dużym filmem

TVP realizuje film o protestach studentów w marcu 1968 roku. Obraz będzie drugim po „Zenku” dużym filmem fabularnym Telewizji Polskiej.

marzec 68 film tvp protesty zenek
REKLAMA

„Marzec'68” będzie historycznym dramatem opartym na prawdziwych wydarzeniach. Głównymi bohaterami filmu są Janek i Marta, a jego tematem ich trudna miłość, dla której tłem będą wydarzenia z marca 1968 roku. To wówczas rozpoczęły się w Polsce strajki studentów (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, Radom). Demonstracje, ostatecznie rozbite przez oddziały Milicji Obywatelskiej i aktywu robotniczego, zapoczątkowały polityczny kryzys. Czas akcji produkcji obejmie okres od wybuchu strajków demonstracji aż do przemówienia Władysława Gomółki (19 marca).

REKLAMA

„Marzec'68” to druga duża produkcja filmowa (po niby-biografii Zenka Martyniuka), którą w pełni samodzielnie realizuje TVP.

Według planów prace nad filmem mają skończyć się w czerwcu. Za film odpowiada Krzysztof Lang („Ach śpij kochanie”, „Miłość na wybiegu”, „Papierowe małżeństwo”).

Serwis Wirtualnemedia.pl ustalił, że w obsadzie filmu znajdują się m.in. Vanessa Alexander, Ireneusz Czop, Ignacy Liss, Edyta Olszówka, mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki i Mikołaj Kubacki.

REKLAMA

Film nie ma jeszcze daty premiery.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA