Trendy  /  News

W maju rząd luzuje obostrzenia. Mamy termin otwarcia kin

Picture of the author

Rząd ogłosił dzisiaj plan dotyczący obostrzeń na maj. Na otwarcie kin i innych wewnętrznych instytucji kultury jeszcze trochę poczekamy.

Czekaliśmy na ten moment cały tydzień. Podczas konferencji prasowej 21 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w najbliższym czasie rząd ogłosi plan dotyczący luzowania bądź utrzymania obostrzeń na maj. Mimochodem, pytany przez dziennikarza zapowiedział też, że być może po majówce kina już będą mogły się otworzyć. Jak już wiemy tak się nie stanie.

Koronawirus - luzowanie obostrzeń w maju

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o obostrzeniach na nadchodzący miesiąc. Niestety, dla wszystkich, którzy spodziewali się, że już po majówce będą mogli wybrać się na film do kina, mamy złe wiadomości tak się nie stanie. Od 4 maja dzieci klas I-III wrócą do szkół, a otwarte zostaną galerie i muzea. Od 8 maja hotele będą mogły działać w narzuconym reżimie sanitarnym. A już tydzień później będziemy mogli się wybrać do restauracji.

Gastronomia zostaje otwarta od 15 maja, jednakże tylko te lokale, które mają możliwość przyjmowania klientów na zewnątrz, w ogródkach. Będzie też możliwość wybrania się do kina lub teatru, ale jedynie plenerowego. Zgodnie ze słowami ministra zdrowia instytucje kultury (kina i teatry wewnętrzne) będą mogły wznowić działalność dopiero 29 maja.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst