REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized
  4. Seriale

Odmieniony „Specjalista od niczego” powraca. Jest zwiastun, dokładna data premiery i... nowa główna bohaterka

Los „Specjalisty od niczego” pozostawał nieznany przez lata, stanowiąc obiekt spekulacji i plotek. Jednak od kilku miesięcy coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazywało na możliwy powrót serialu już w 2021 roku — i owszem, 3. sezon zawita na platformę Netflix już wkrótce. W końcu otrzymaliśmy zwiastun, dokładną datę premiery i… zaskakujące informacje o zmianie koncepcji i głównego bohatera.

specjalista od niczego 3 zwiastun zmiana netflix
REKLAMA

Nagradzany „Specjalista od niczego” przez wielu widzów był określany mianem najlepszego serialu komediowego Netfliiksa (a przez niektórych: najlepszego serialu platformy w ogóle). Nic dziwnego: świetnie napisani, naturalni bohaterowie, autentycznie zabawne i przekonujące dialogi, a przede wszystkim wspaniałe ujęcie codziennych sytuacji. Serial czasem zdaje się opowiadać o niczym, ale „nic” jest tu tylko pozorem, bo to w istocie bardzo ludzka opowieść o walce z samotnością i o przeciętnym facecie poszukującym nieprzeciętych rzeczy. Bohaterowie są mniej lub bardziej interesujący, czasem smutni, czasem weseli, często samotni, a zawsze zagubieni. Wcielający się w głównego bohatera Aziz Ansari współtworzył ten serial wraz z Alanem Yangiem; obaj panowie mają niezwykły talent do gawędziarstwa, fascynującego opowiadania o rzeczach prozaicznych i zwyczajnych (niekoniecznie banalnych!).

REKLAMA

Opowieść urwała się znienacka i nikt nie wiedział, czy kiedykolwiek zostanie jeszcze podjęta. W końcu, po czterech latach od premiery 2. sezonu, wiemy już, na czym stoimy.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun 3. sezonu „Specjalisty od niczego”. Zdradza on datę jego premiery: 23 maja 2021 roku.

Wielu widzów może być zaskoczonych istotną zmianą, którą jest przerzucenie roli głównego bohatera na Denise (Lena Waithe), przyjaciółkę Deva (Ansari), który w nowej serii będzie postacią dalszego planu. Trzecia odsłona skupi się na relacji Denise z Alicią (Naomi Ackie); ma to być nowoczesna historia miłosna, ilustrowana blaskami i cieniami małżeństwa. Według zapowiedzi przelotne uczuciowe wzloty będą przeplatać się z tragicznymi wydarzeniami, co skłoni bohaterki do stawiania sobie egzystencjalnych pytań o sens miłości i życia.

Ansari, który za swoją rolę w serialu został nagrodzony Złotym Globem, a za scenariusz – Emmy, wyreżyserował nowy sezon i napisał go wraz z Waithe. Dlaczego jednak nie gra już w serialu pierwszych skrzypiec, mimo że jego historia urwała się dość nagle, a całość była inspirowana wydarzeniami z jego życia prywatnego?

Zarówno zmiana osi wydarzeń, jak i długa przerwa w emisji „Specjalisty od niczego” to prawdopodobnie wynik oskarżenia Ansariego o wykorzystanie seksualne w 2018 roku.

Kobieta o pseudonimie Grace w jednym z serwisów internetowych opisała randkę z Ansarim, podczas której miał on być napastliwy i ostatecznie przymusić ją do seksu. Historia szybko okrążyła sieć, a temat wywołał burzę i skrajnie różne reakcje znajomych aktora. Ansari wycofał się na pewien czas z życia publicznego i przeniósł do Londynu. W 2019 roku wziął w udział trasie specjalnego show Netfliksa „Right now”, w którym odniósł się do oskarżeń:

Czasem czułem się przerażony. Czasem czułem się upokorzony. A czasem czułem się zawstydzony. Ostatecznie jednak czułem się przede wszystkim okropnie z tym, że ta osoba poczuła się w ten sposób.

Incydent mógł być powodem, dla którego artysta wolał skupić się na pracy po drugiej stronie kamery.

Z drugiej strony w jednym z wywiadów sprzed ponad trzech lat Ansari sam zaznaczył, że nie wie, czy trzeci sezon kiedykolwiek powstanie. Wyznał, że może potrzebować przerwy w pracy, by stać się innym facetem, „wziąć ślub, mieć dziecko czy coś w tym stylu”. Obecne czuje, że nie ma już nic do powiedzenia na temat bycia młodym facetem, który jest singlem w Nowym Jorku i cały czas je na mieście. Być może zdecydował zwrócić się ku zupełnie innej opowieści.

REKLAMA
specjalista od niczego zwiastun zmiana netflix class="wp-image-1708090"

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA