Filmy  /  News

Drżyjcie Zbójcerze! Trwają prace nad aktorską adaptacją „Kajko i Kokosza”

Picture of the author

Czujecie niedosyt po serialu animowanym o Kajku i Kokoszu? Zostanie on zaspokojony. Właśnie powstaje aktorski film fabularny o przygodach bohaterów znanych z komiksów Janusza Christy.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

To musiało nastąpić. „Kajko i Kokosz” doczekali się już serialu animowanego. Netflix przeniósł na mały ekran kultowe komiksy Janusza Christy i produkcja zadebiutowała na platformie pod koniec lutego 2021 roku. Tytuł skierowany do dzieci składa się z małej liczby odcinków i pozostawia po sobie spory niedosyt. Na szczęście już wiemy, że będziemy mieć więcej okazji do spotkania z ulubionymi bohaterami.

Powstanie aktorski „Kajko i Kokosz

Aurum Films podało właśnie, że w ich firmie trwają już prace nad scenariuszem filmu fabularnego na podstawie komiksów Janusza Christy. Tak jest. „Kajko i Kokosz” doczekają się aktorskiej ekranizacji.

Autorem scenariusza jest Krzysztof Gureczny, który wcześniej pracował m.in. przy „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, a także serialu animowanym „Kacperiada”. Możemy więc mieć pewność, że w nadchodzącym projekcie znajdą coś dla siebie nie tylko najmłodsi widzowie. Tym bardziej, że za jego sterami stanie Mateusz Rakowicz - reżyser, którego pełnometrażowy debiut będący komedią akcji „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” ze względu na pandemię wciąż czeka na swoją premierę.

Jak czytamy w opublikowany na fanpage'u Aurum Films i stronie PISF-u, aktorski „Kajko i Kokosz” otrzymał właśnie dofinansowanie w ramach PO Produkcja oraz rozwój projektów filmów dla młodego widza lub widowni familijnej.

Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać

Szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane. Podobnie zresztą jak nie mamy informacji na temat planowanej premiery produkcji. Jednakże twórcy z pewnością niedługo uchylą rąbka tajemnicy. Oby zbyt długo nie z tym nie zwlekali, żebyśmy nie musieli określać ich mianem lelum polelum.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst