1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka

Pieśni pełne nadziei i nowy Król. Sprawdzamy premiery muzyczne tygodnia

Pieśni pełne nadziei i nowy Król. Sprawdzamy premiery płytowe tygodnia

Drugi weekend kwietnia przynosi nową płytę Błażeja Króla. Osoby śledzące jego karierę solową wiedzą, że muzyk w 2020 roku zaliczył nietypową dla siebie przerwę od wydawania albumów. Tym bardziej cieszy jego najnowszy materiał. Co jeszcze słychać w muzyce?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiery muzyczne tygodnia:

Król – Dziękuję

Aż 18 utworów znalazło się na nowym albumie Króla. Zupełnie, jakby chciał zrekompensować fankom i fanom fakt, że w zeszłym roku nie wydał nowej płyty. A tę najnowszą, szóstą już w solowej dyskografii zapowiadał między innymi przebojowym singlem Tak jak ty.

Flyte – This Is Really Going to Hurt

Drugi album studyjny brytyjskiego indie-rockowego zespołu. Nie spodziewajcie się fajerwerków – to zestaw prostych, acz miłych gitarowych kompozycji, doprawionych harmoniami i wpadającymi w ucho melodiami.

Dagadana – Tobie

Nowy album polsko-ukraińskiej grupy. Autorki prowadzą słuchaczy śladami wiekowych zwyczajów, takich jak noworoczne kolędy, na  Ukrainie znane jako szczedriwky, na polskim pograniczu wschodnim jako szczodrówki lub szczodraczki. Tym samym panie chcą dodać otuchy w tych trudnych czasach, zaś ich muzyka, jak same mówią, ma nieść nadzieję.

Amazonia Jean-Michel Jarre

Od wielu lat będący ambasadorem Unesco Jean-Michel Jarre tym razem przygotował ścieżkę dźwiękową do projektu Sebastião Salgado, twórcy filmowego i fotografa. Salgado zebrał ponad 200 fotografii amazońskiego lasu. Efekty połączenia jego pracy z muzyką francuskiego pioniera muzyki elektronicznej będzie można podziwiać w Philharmonie de Paris, a następnie w São Paulo, Rio de Janeiro, Rzymie i Londynie.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.