1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka

Kojąca muzyka na trudne czasy. Przegląd muzycznych premier

Kojąca muzyka na trudne czasy. Przegląd muzycznych premier

Czasy są ciężkie, więc dziś same kojące propozycje. Wśród propozycji muzyka oszczędna w środku, jak i bardzo rozbudowane orkiestrowe kompozycje. Sprawdźcie premiery muzyczne mijającego tygodnia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach, muzyce i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiery muzyczne tygodnia:

Floating Points, Pharoah Sanders & The London Symphony Orchestra – Promises

Co może wyjść z połączenia trzech super mocy: świetnego producenta Sama Shepherda (Floating Points), legendarnego saksofonisty Pharoah Sandersa i Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej? Oczywiście coś wielkiego, choć nie zawsze epickiego. Na albumie znajdziecie wiele momentów wyciszenia i refleksji.

Oxford Drama – What’s the Deal with Time

Senne kadry, rozmarzone gitary i rozbudowane aranżacje. No i oczywiście vibe przywodzący na myśl amerykańską muzykę końca lat 70. Piosenki Oxford Drama nabrały na trzecim albumie wrocławskiego duetu stu procent mocy.

Ben Howard – Collections from the Whiteout

Czwarty album brytyjskiego muzyka, który zadebiutował w 2008 roku EP-ką Games in the Dark. Od tamtej pory Howard stopniowo eksperymentuje nad swoim brzmieniem, pozostając jednak wiernym indie folkowi.

Kaśka Sochacka – Ciche dni

Kaśka Sochacka swoją debiutancką płytę wydała w Jazzboy Records. To właśnie dzięki wytwórni poznaliśmy kilka lat temu muzykę Korteza. Sochacką w długogrającym debiucie wspierały zresztą osoby, które pracują także z Kortezem – Agata Trafalska i Olek Świerkot. Piosenki Sochackiej to szczere, intymne opowieści o tęsknocie czy przywiązaniu.

The Antlers – Green to Gold

Jeśli album Sochackiej opowiada między innymi o tęsknocie i pełnym rozdarciu, to nowy materiał The Antlers jest pochwałą spokoju i pogodzenia się ze światem. Ale zdaje się, że taki właśnie miał być ten album – pełen ciepła i ukojenia.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.