1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

„Avengers: Koniec gry” przegrywa z filmem Camerona. „Avatar” ponownie najbardziej kasowym filmem wszech czasów

„Avatar” ponownie najbardziej kasowym filmem wszech czasów

Mam przeczucie, że tego typu walczyk na szczycie box office’u wszech czasów będzie teraz tańczony co kilka lat. Dzięki ponownej premierze w chińskich kinach „Avatar” znowu jest numerem jeden.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pisząc o rekordach filmu „Avengers: Koniec gry,” przewidywałem, że produkcja Marvela niedługo nacieszy się pierwszym miejscem pośród najbardziej kasowych filmów w historii kina. Dotychczasowa różnica pomiędzy filmem MCU, a „Avatarem”, będącym na miejscu drugim zestawienia, wynosiła trochę ponad 7 mln dol. Wystarczyło więc wprowadzić dzieło Jamesa Camerona ponownie do kin, by doszło do drobnego przetasowania. I tak też się stało.

„Avatar” zadebiutował raptem w miniony piątek w chińskich kinach i do soboty, do godziny 17:00 tamtejszego czasu, zarobił 8,9 mln dol.

Na ten moment całkowity wynik finansowy „Avatara” na całym świecie wynosi 2 mld 798 mln dol. „Avengers: Koniec gry” z kolei mogą się pochwalić kwotą 2 mld 797 mln dol. w globalnych box offisie. Nadmieniam, że przed „Avatarem” jeszcze reszta weekendu w chińskich kinach, cała niedziela, jak i kolejne dni. Oznacza to więc, że „Avatar” stanie się pierwszym filmem, który przekroczy granicę 2 mld 800 mln dol. Analitycy szacują, że film Camerona może spokojnie zarobić w tamtejszych kinach łącznie blisko 60 mln dol.

Oczywiście teraz pozostaje nam tylko czekać na to, aż Disney ponownie wprowadzi do kin „Avengers: Koniec gry” i ten znowu pobije wynik „Avatara”. I tak w kółko...