REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry

Planszówka rozbiła bank na Kickstarterze. Zebrała ponad 5 milionów złotych w jeden dzień

Widzieliśmy różne rekordowe zbiórki na Kickstarterze, ale ta przeszła chyba najśmielsze oczekiwania twórców. Autorzy „Stellaris Infinite Legacy” założyli, że potrzebują tylko 50 tysięcy dolarów. Tymczasem w jeden dzień uzbierali 30 razy więcej - niespełna półtora miliona dolarów. A do końca kampanii pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie!

Stellaris Ininite Legacy. Planszówka rozbiła bank na Kickstarterze
REKLAMA
REKLAMA

„Stellaris Infinite Legacy" jest planszówką opartą na grze komputerowej szwedzkiego studia Paradox Interactive. Wyszła w 2016 roku i zdobyła uznanie fanów i recenzentów na całym świecie. „Stellaris” to rozbudowany RTS toczący się w kosmosie – gracze budują galaktyczne imperium eksplorując różne układy gwiazd, nawiązując sojusze z innymi rasami lub prowadząc z nim wojny.

Planszówka może i nie będzie tak zaawansowana pod względem mechaniki lub świata, ale i tak wygląda imponująco. W pudełku znajdziemy setki kart, figurek, heksy reprezentujące układy gwiezdne, boksy, czy nawet 10-ścienne kości kojarzące się z grami RPG. Na poniższym zwiastunie wygląda to na stole mega-skomplikowanie, ale twórcy obiecują, że zasady będą proste, a jedna partyjka zajmie nam dwie godziny.

Zbiórka na Kickstarterze potrwa do 5. kwietnia, ale już uzbierano zakładaną kwotę. Potrzeba było na to jednego dnia, a właściwie nawet i mniej, bo cel został przebity z nawiązką. Obecnie ponad 8 tysięcy osób wpłaciło 1,4 mln dolarów, czyli ok. 5,4 mln złotych.

stellaris kickstarter zbiorka

Gra zostanie wydana przez doświadczone w swoim fachu Academy Games, ale tylko po angielsku. By wejść w jej posiadanie należy wykupić przynajmniej najniższy próg wynoszący 110 dolarów – dostaniemy za niego podstawową wersję. Za wyższe kwoty twórcy dorzucają dodatki.

REKLAMA

Planszówka „Stellaris Infinite Legacy” trafi w ręce graczy w kwietniu 2022 roku.

*zdjęcie główne: kadr z YouTube / Academy Games

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA