REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

Netflix nie chce, żebyś dzielił się swoim kontem z innymi. Nowa funkcja ci na to nie pozwoli

Według najnowszych danych Netflix ma już ponad 200 mln subskrybentów. Oficjalnie. Nieoficjalnie ponad połowa z nich dzieli się swoim kontem ze znajomymi i bliskimi. Platforma chciałaby ukrócić podobne praktyki i chyba właśnie znalazła na to sposób.

Netflix. Platforma testuje nową funkcję. Koniec z dzieleniem konta?
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Włodarze Netfliksa lubią rozwijać swój produkt. Co chwilę testują nowe funkcje, mające ułatwiać życie użytkownikom. Uczynili już dla nich usuwanie konta bardziej przyjaznym, wprowadzają shuffle play i testują timer. O ile do tej pory subskrybenci przyjmowali nowości z mniejszym lub większym entuzjazmem, o tyle teraz mogą nie być zbyt zadowoleni. Platforma zdecydowała bowiem zmierzyć się ze swoją największą plagą, a mianowicie dzieleniem konta.

Netflix dzielenie konta – serwis testuje nową funkcję

Netflix nie nakłada ograniczeń na liczbę urządzeń, które mogą być zarejestrowane na jedno konto.

W zależności od wykupionego planu można korzystać z platformy na danej liczbie urządzeń jednocześnie. Oczywiście stało się to powodem nadużyć. Dzielenie się hasłem jest bardzo popularne, nie tylko w naszym kraju, ale też na całym świecie. Przeprowadzone kilka miesięcy temu badania ujawniły, że robi tak ponad 52 proc. użytkowników. Serwis nie bardzo jednak wiedział jak z tym walczyć. Teraz może się to zmienić.

Jak informuje The Streamable, Netflix testuje nową funkcję, która ma zapobiec podobnym praktykom. Niektórym użytkownikom korzystającym z dzielonego konta pojawił się taki komunikat:

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie.

Funkcja testowana jest na razie jedynie w aplikacjach na telewizory.

Żeby móc przejść dalej należy potwierdzić otrzymany mailem lub SMS-em kod, albo wykupić własną subskrypcję. Nie wiadomo jednak, w jaki do końca sposób ustalane jest, czy dana osoba mieszka w tym samym gospodarstwie domowym co właściciel danego hasła.

REKLAMA

Na razie Netflix jedynie testuje tę funkcję i nie wiadomo kiedy ewentualnie będzie ona uniemożliwiać dzielenie konta na świecie. Być może oburzenie subskrybentów sprawi, że platforma nie zechce jej wprowadzać i jej włodarze, tak jak do tej pory, będą musieli akceptować niekoniecznie uczciwe praktyki swoich użytkowników.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA