Muzyka  /  News

Seksistowski żart z Taylor Swift zdenerwował wokalistkę i jej fanów. Netflix w tarapatach przez serial „Ginny & Georgia”

Picture of the author

Netflix jest jedną z platform VOD, które najczęściej występują publicznie przeciwko rasizmowi, homofobii i seksizmowi. Za deklaracjami nie zawsze idą czyny, na co wskazali fani Taylor Swift. Popularna wokalistka stała się obiektem żartu scenarzystów nowego popularnego serialu „Ginny & Georgia”, na co zareagowała w oficjalnej wiadomości na Twitterze.

Serial obyczajowy „Ginny & Georgia” zadebiutował na Netfliksie 24 lutego i bardzo szybko stał się jedną z najchętniej oglądanych nowości serwisu. Produkcja od kilku dni jest obecna również w polskim rankingu Netflix TOP 10, w poniedziałkowym notowaniu ustępując pola tylko animacji „Kajko i Kokosz” oraz szpitalnemu melodramatowi „New Amsterdam”. W dalszym rozwoju widowni może jej jednak skutecznie przeszkodzić kontrowersja związana z Taylor Swift. W jednym z odcinków „Ginny & Georgia” ma bowiem miejsce dialog wymierzony w przeszłe życie uczuciowe gwiazdy muzyki pop i folk:

Czemu cię to obchodzi? Ty chodziłaś z większą liczbą facetów niż Taylor Swift.

Fani piosenkarki rozpoczęli akcję wymierzoną w serwis Netflix. Sama Taylor Swift również nie omieszkała skomentować całego zamieszania.

Kampania zatytułowana „Respect Taylor Swift” cieszyła się przez ostatni weekend tak dużym zainteresowaniem, że reklamujące ją hasło urosło do miana 8. najpopularniejszego tematu na Twitterze w omawianym okresie. Wielbiciele Amerykanki dotarli ponadto do kolejnego podobnego „dowcipu” w serialu „Degrassi: Nowy rocznik”. Z czasem o żarcie dowiedziała się także sama wokalistka i bardzo mocno skrytykowała Netfliksa, który przecież nie tak dawno zabiegał o współpracę ze Swift przy okazji dokumentu „Miss Americana”:

Hej Ginny i Georga, 2010 rok dzwonił i chce z powrotem swój leniwy, głęboko seksistowski żart. Co powiecie na to, że przestaniemy poniżać ciężko pracujące kobiety, przedstawiając to g*wno jako coś zabawnego. A przy okazji Netfliksie, po „Miss Americana” ten strój nie wygląda na tobie dobrze. Szczęśliwego Woman History Month.

Netflix w ostatnich godzinach był zajęty świętowaniem triumfu swoich seriali na rozdaniu Złotych Globów i nie odpowiedział jeszcze na zarzuty Taylor Swift.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst