1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka

Co ze „Światem według Kiepskich” po śmierci Ryszarda Kotysa? Twórcy serialu znaleźli zastępstwo dla Mariana Paździocha

Świat według Kiepskich. Co po śmierci serialowego Paździocha?

Po śmierci wielu aktorów wcielających się w istotnych w „Świecie według Kiepskich” bohaterów, twórcy nie zamierzają kończyć serialu. Właśnie znaleźli zastępstwo dla postaci granej przez zmarłego w styczniu Ryszarda Kotysa. Nowym sąsiadem Ferdka Kiepskiego zostanie Janusz Paździoch.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pod koniec stycznia zmarł Ryszard Kotys. Aktor, chociaż grywał u takich reżyserów jak Andrzej Wajda, czy Agnieszka Holland, najlepiej znany jest ze swojej roli w „Świecie według Kiepskich”. Dalsze losy jednego z najdłużej emitowanych polskich seriali, a z pewnością najdłużej emitowanego rodzimego sitcomu stanęły pod znakiem zapytania. Scenarzysta pracujący przy produkcji u zarania jej dziejów stwierdził, że kontynuacja nie ma sensu. Co więcej uznał, że tytuł powinien się skończyć już kilkanaście lat temu, bo w jego planach nie było Kiepskich bez obecności Boczka, babki Kiepskiej, listonosza Edzia czy właśnie Paździocha.

Kto zastąpi Mariana Paździocha w nowych odcinkach „Świata według Kiepskich”?

I chociaż aktorzy wcielający się w wymienione postacie już nie żyją, twórcy nie mają zamiaru kończyć rozpracowywania Polaków i punktowania naszych największych przywar. Znaleźli już nawet zastępstwo dla Mariana Paździocha. Grunt pod nową, stałą postać podłożyli już dawno temu. W 541 odcinku serialu okazało się bowiem, że sąsiad Ferdka Kiepskiego ma nieślubnego syna Janusza. Jak informuje „Super Express” to on właśnie wprowadzi się do kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3 do mieszkania po swoim ojcu.

Janusz Paździoch będzie stałą postacią w serialu. Wcielać się w niego będzie, tak jak wcześniej, Sławomir Szczęśniak, który na co dzień jest dziennikarzem, satyrykiem i copywriterem. To on będzie teraz zastępować Ryszarda Kotysa i wchodzić w interakcje z głównymi bohaterami. Rodzi się więc pytanie, czy będzie to robił z równą charyzmą i urokiem co jego ekranowy ojciec. O tym dopiero przyjdzie nam się przekonać.

Prócz nowego bohatera, w nowych odcinkach mają pojawić się również znane z poprzednich sezonów postacie. A same epizody pojawią się na antenie telewizji Polsat najprawdopodobniej wiosną tego roku.