1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Sylwester Latkowski zapowiada dokument o GetBack. Internauci: „Trudno o optymizm”

sylwester latkowski getback dokument

Po „Nic się nie stało” i „Taśmach Amber Gold” Sylwester Latkowski szykuje nowy film. Tym razem dziennikarz chce opowiedzieć o głośnej aferze GetBack. Internauci mają jednak wątpliwości, czy ten dokument będzie obiektywny.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po „Zabawie w chowanego” o pedofilii wśród duchownych, Sylwester Latkowski postanowił opowiedzieć o przypadkach molestowania nieletnich w środowisku celebrytów. TVP zapowiadało, że ma prawdziwą bombę, a potem, zgodnie z tytułem dokumentu „Nic się nie stało”. Film okazał się niewypałem, ale niestrudzony dziennikarz nie zamierzał się poddać. W minionym miesiącu telewizja publiczna pokazała jego nową produkcję „Taśmy Amber Gold”, w których reżyser w charakterystycznym dla siebie stylu, jak twierdzi nasz recenzent, zapomniał przedstawić dowodów na swoje tezy. Latkowski nie zamierza się jednak poddawać i zapowiada kolejny tytuł sygnowany swoim nazwiskiem.

Sylwester Latkowski szykuje film o aferze GetBack

W mediach społecznościowych Sylwestra Latkowskiego pojawił się post, wedle którego teraz chce opowiedzieć o aferze GetBack.

Tak, po „Taśmach Amber Gold” pracuję nad sprawą GetBack. I tam są linki do SKOK Wołomin. Może już o ten film pytajcie... na pewno wątku nie zmilczę. Zamykając, o aferze GetBack wkrótce — czytamy na Facebooku.

W aferze GetBack poszkodowanych zostało 9 tys. osób, którzy od dłuższego czasu domagają się ukarania winnych protestując i pisząc listy do premiera. Łączne straty oszacowano na 2,6 mld zł, a prokuratura wystosowała zarzut wobec jednego z najbogatszych Polaków. Sprawa, tak jak w przypadku Amber Gold, jest więc delikatna. Uwagę zwraca jednak fragment postu dotyczący linku do SKOK-u Wołomin. Ta ostatnia wymieniona afera ma bowiem wątki polityczne, w których mówi się o członkach partii rządzącej. Internauci wątpią więc, czy jest szansa na obiektywny film.

Już widzę jak reżimowa tvp puści film, który bedzie uderzał w gangsterów związanych z pis, jak i samych polityków tej partii

I TVP pozwoli na rzetelny film o tym... Trudno być optymistą... — czytamy w komentarzach.

Jak to będzie wyglądało i czy Sylwester Latkowski okaże się w tym wypadku obiektywny, przekonamy się gdy film ujrzy światło dzienne. Na razie jednak nie wiadomo na jakim etapie prac jest dokument, ani kiedy mielibyśmy zobaczyć gotową produkcję.