1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. Filmy
  5. TV

Super Bowl, największe wydarzenie sportowo-filmowe w USA już dzisiaj. Gdzie znaleźć transmisję w TV i online?

super bowl 2021

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się 101. finał NFL od kilkudziesięciu lat znany jako Super Bowl. Wydarzenie wykraczające poza granice samego sportu od lat obfituje w zupełnie nowe zapowiedzi blockbusterów, muzyczne doznania i reklamy z udziałem gwiazd kina. A w 2021 roku polscy widzowie będą mieli łatwy dostęp do transmisji meczu.

W tegorocznym 55. Super Bowl naprzeciw sobie staną zawodnicy Tampa Bay Buccaneers i obrońców tytułu sprzed roku – Kansas City Chiefs. Spotkanie o zwycięstwo w narodowej lidze futbolu amerykańskiego jak zwykle przyciągnie przed ekrany telewizorów i innych nośników około stu milionów widzów, a to oznacza olbrzymie nakłady związane z blokami reklamowymi. Za trwającą 30 sekund reklamę podczas ostatniego Super B0wl trzeba było zapłacić niebagatelną kwotę 5 mln dolarów.

Dlatego większość hollywoodzkich wytwórni traktuje przerwę w finałowym meczu jako idealną okazję do zaprezentowania potencjalnym widzom swoich największych hitów. To właśnie wtedy m.in. obejrzeliśmy premierowe zwiastuny „Avengers: Koniec gry” i „Cichego miejsca 2”. Wydaje się, że w tym roku firmy będą chciały jeszcze mocniej przyciągnąć uwagę widzów, bo branża kinowa liczy na mocne odbycie po zniesieniu lockdownu i części obostrzeń.

Super Bowl 2021 zostanie pokazane na antenie TVP Sport, a także za pomocą portalu tvpsport.pl i aplikacji stacji.

Losy legalnej i prostej w dostępie transmisji ważyły się jeszcze do końca bieżącego tygodnia, ale w czwartek dyrektor TVP Marek Szkolnikowski podał dobrą wiadomość dla fanów NFL i... najsłynniejszego kanadyjskiego wokalisty R&B. Bo w przerwie Super Bowl podczas tzw. Halftime Show w tym roku wystąpi nie kto inny jak The Weeknd. A ponieważ na polski koncert tego gwiazdora poczekamy jeszcze ponad rok, to długo nie powtórzy się podobna okazja do podziwiania jego wokalnych talentów.

Początek transmisji na TVP Sport i w internecie 7 lutego o 23:35. Sam mecz rozpocznie się zaś 55 minut później.