1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. VOD

„Sky Rojo” zapowiada się na nowy hit Netfliksa. To serial od twórcy „Domu z papieru”

sky rojo sezon 2

Alex Pina od czasu premiery serialu „Dom z papieru” stał się jednym z najpopularniejszych hiszpańskich filmowców. Producent podpisał w 2018 roku umowę na wyłączność z Netfliksem, dzięki czemu do serwisu miały dołączyć kolejne tytuły jego autorstwa. Na pierwszy ogień poszedł serial „White Lines”, a wkrótce dołączy do niego również „Sky Rojo”.

Netflix bardzo szybko dostrzegł międzynarodowy potencjał „Domu z papieru” i bez wahania zaoferował jego twórcy nowy kontrakt na wyłączność, co wpisywało się zresztą w szerszą strategię firmy dotyczącą przyciągania godnych uwagi filmowców na dłużej. W ten sposób platforma upewniła się, że Alex Pina nie tylko będzie kontynuować opiekę nad „Domem z papieru”, ale przygotuje też zupełnie nowe, oryginalne pomysły.

Jako pierwszy w maju zeszłego roku do biblioteki serwisu dołączył serial „White Lines”. Produkcja na krótko zagościła na szczycie listy Netflix TOP 10, ale zdecydowanie szybciej od popularnego poprzednika zniknęła z radarów widzów. Nie doczekała się też przesadnie ciepłych recenzji ze strony mediów (nasz tekst na temat „White Lines” znajdziecie TUTAJ). Czy „Sky Rojo” poradzi sobie lepiej?

Zaprezentowane zapowiedzi sugerują, że Alex Pina i Esther Martinez Lobato stworzyli szalony i kolorowy serial sensacyjny.

Akcja „Sky Rojo” będzie kręcić się wokół losów trzech kobiet, które uciekają z zatrudniającego je klubu Las Novias i wyruszają w niebezpieczną podróż ku wolności. Coral, Wendy i Gina szybko dowiadują się jednak, że ich śladem podąża dwóch mężczyzn wysłanych przez Romea, dyszącego żądzą zemsty alfonsa i właściciela Las Novias. Bohaterki będą musiały działać wspólnie, jeżeli ma udać się im pozbyć pościgu.

Netflix zaprezentował całą szóstkę wspomnianych postaci na nowych zdjęciach i krótkim wideo. Z przesłanych mediom opisów wynika, że Coral to uzależniona od narkotyków ulubienica Romea, Wendy jest stanowcza, porywcza i buntownicza, a Gina wierzy w drzemiące w ludziach dobro, choć przez machinacje mężczyzn z Las Novias tonie w długach. Romeo może się pochwalić szefowaniem najpopularniejszemu burdelowi na Teneryfie, w kierowaniu którym pomagają mu Moises i jego młodszy brat Christian.

Sky Rojo” zadebiutuje na platformie Netflix 19 marca.

sky rojo netflix
Foto: Veronica Sanchez jako Coral/Netflix
sky rojo netflix
Foto: Asier Etxeandia jako Romeo/Netflix
sky rojo netflix
Foto: Yany Prado jako Gina/Netflix

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.