1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Świat chciał więcej opowieści o „Czarnej Panterze” i Disney spełni to życzenie. Będzie spin-off „Kingdom of Wakanda”

disney plus czarna pantera

„Czarna Pantera” to jedna z najpopularniejszych produkcji wchodzących w skład Marvel Cinematic Universe. Nie powinno więc nikogo dziwić, że Disney postanowił skapitalizować powodzenie marki, jednocześnie powiększając bibliotekę swojego VOD. Na Disney+ oficjalnie trafi serialowy spin-off „Kingdom of Wakanda”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Disney+ doczekał się przed kilkoma tygodniami pierwszego serialu oryginalnego wchodzącego w skład Marvel Cinematic Universe. Plany obecnych szefów wytwórni Walta Disneya się na tym jednak bynajmniej nie kończą. W następnych miesiącach i latach na VOD pojawi się co najmniej dwanaście nowych seriali i dodatkowy odcinek specjalny. W kolejce za „WandaVision” już czekają m.in. „The Falcon and the Winter Soldier”, „Loki”, „Hawkeye”, „She-Hulk”, „Moon Knight”, „Secret Invasion” i „Ironheart”.

A to jeszcze nie koniec nowy projektów ogłoszonych przez Marvel Studios. Następnym tytułem będzie serialowy spin-off od Ryana Cooglera. Jak podaje portal Deadline, reżyser mający na swoim koncie takie filmy jak „Czarna Pantera” i „Creed: Narodziny legedy” wraz ze swoim zespołem z Proximity Media podpisali z Disneyem pięcioletnią umowę na wyłączność. Według planów studio ma w przyszłości tworzyć produkcje nie tylko dla Marvela, ale też innych ważnych części korporacji takich jak platforma Hulu. Kilka pomysłów znajduje się obecnie we wczesnej fazie realizacji.

Pierwszym wspólnym projektem Marvel Studios i Proximity Media będzie serial „Black Panther: Kingdom of Wakanda”.

Po tragicznej i zdecydowanie przedwczesnej śmierci Chadwicka Bosemana plany na Czarną Panterę w 4. i 5. fazie MCU musiały siłą rzeczy ulec zmianie. Wielu fanów apeluje od miesięcy, żeby miano obrońcy Wakandy przejęła jego ekranowa siostra – Shuri, ale nie wiadomo jeszcze, czy Marvel przychyli się do tych próśb. W obecnej sytuacji nie sposób też powiedzieć, o czym dokładnie może traktować „Kingdom of Wakanda”, lecz zapewne będzie dotyczyć drugoplanowych bohaterów znanych z pierwszej „Czarnej Pantery”. Produkcja nie ma jeszcze nawet orientacyjnej daty premiery.