1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. TV

Homofobiczne nagranie z programu „Motel Polska” hitem internetu. Jedna z uczestniczek broniła pary jednopłciowe

motel polska homofobia

Program „Motel Polska” mający być w założeniu odpowiedzią stacji TVP na „Gogglebox. Przed telewizorem” od początku swojego istnienia mierzy się z mocną krytyką widzów. W ostatnich godzinach show znowu rozbudziło emocje internautów, którzy natrafili na homofobiczne nagranie jednego z uczestników.

Telewizja Polska pokazuje „Motel Polska” od jesieni zeszłego roku i właściwie przez cały ten czas nie brakowało głosów krytyki pod adresem nowego reality show. Widzowie i media negatywnie ocenili daleki od optymalnego dobór uczestników, propagandową wymogę, a także pojawiające się w większości odcinków wulgarne słownictwo, homofobię, nienawiść do innego czy nawet nawoływania do przemocy. Wszystkie te elementy wystarczyłyby do uznania „Motelu Polska” za jeden z najgorszych zeszłorocznych programów, a przecież dochodzą do tego też sypane jak z rękawa nieśmieszne żarty i studio przyprawiające swoją kolorystką niemal o oczopląs.

Jakiś czas temu oceniliśmy stworzone za publiczne pieniądze show absolutnie negatywnie. W międzyczasie do szerszej publiki zaczęły przebijać się coraz to nowe budzące zażenowanie fragmenty „Motelu Polska”. Na TVP VOD możemy obecnie znaleźć 17 epizodów i w każdym łatwo znajdziemy mnóstwo powodów, by natychmiast wyłączyć playera. Kolejne wideo, które zyskało w minionych godzinach popularność m.in. dzięki Krzysztofowi Gonciarzowi, pokazuje spór między Dorotą Wodzińską-Burzyńską i jej synem Patrykiem Burzyńskim.

Uczestnik programu „Motel Polska” rzucał homofobicznymi hasłami, czemu sprzeciwiła się członkini jego własnej rodziny.

Oboje należą do najczęstszych gości zapraszanych przez produkcję reality show. W odniesieniu do osób homoseksualnych nie było jednak między nimi zwyczajowej zgody. Patryk Burzyński w swojej wypowiedzi odwołał się do Biblii, a także uparcie twierdził, że homoseksualiści są „chorzy” i „ingerują w jego życie”. Nietolerancyjna postawa wyraźnie nie spodobała się matce chłopaka, która wystąpiła w obronie nie tylko związków jednopłciowych, ale też adopcji przez nie dzieci.

Co ciekawe, wycięty fragment wcale nie pochodzi z jednego z najnowszych odcinków. Rozmowa Burzyńskich odbyła się bowiem kilka miesięcy temu i została włączona do 2. odcinka „Motelu Polska”. W tym wypadku internet potrzebował nieco czasu, by wyciągnąć znaleziony temat na szczyt wyników wyszukiwań.

Wszystkie epizody serii „Motel Polska” znajdziecie na TVP VOD.