Trendy  /  News

Homofobiczne nagranie z programu „Motel Polska” hitem internetu. Jedna z uczestniczek broniła pary jednopłciowe

Picture of the author

Program „Motel Polska” mający być w założeniu odpowiedzią stacji TVP na „Gogglebox. Przed telewizorem” od początku swojego istnienia mierzy się z mocną krytyką widzów. W ostatnich godzinach show znowu rozbudziło emocje internautów, którzy natrafili na homofobiczne nagranie jednego z uczestników.

Telewizja Polska pokazuje „Motel Polska” od jesieni zeszłego roku i właściwie przez cały ten czas nie brakowało głosów krytyki pod adresem nowego reality show. Widzowie i media negatywnie ocenili daleki od optymalnego dobór uczestników, propagandową wymogę, a także pojawiające się w większości odcinków wulgarne słownictwo, homofobię, nienawiść do innego czy nawet nawoływania do przemocy. Wszystkie te elementy wystarczyłyby do uznania „Motelu Polska” za jeden z najgorszych zeszłorocznych programów, a przecież dochodzą do tego też sypane jak z rękawa nieśmieszne żarty i studio przyprawiające swoją kolorystką niemal o oczopląs.

Jakiś czas temu oceniliśmy stworzone za publiczne pieniądze show absolutnie negatywnie. W międzyczasie do szerszej publiki zaczęły przebijać się coraz to nowe budzące zażenowanie fragmenty „Motelu Polska”. Na TVP VOD możemy obecnie znaleźć 17 epizodów i w każdym łatwo znajdziemy mnóstwo powodów, by natychmiast wyłączyć playera. Kolejne wideo, które zyskało w minionych godzinach popularność m.in. dzięki Krzysztofowi Gonciarzowi, pokazuje spór między Dorotą Wodzińską-Burzyńską i jej synem Patrykiem Burzyńskim.

Uczestnik programu „Motel Polska” rzucał homofobicznymi hasłami, czemu sprzeciwiła się członkini jego własnej rodziny.

Oboje należą do najczęstszych gości zapraszanych przez produkcję reality show. W odniesieniu do osób homoseksualnych nie było jednak między nimi zwyczajowej zgody. Patryk Burzyński w swojej wypowiedzi odwołał się do Biblii, a także uparcie twierdził, że homoseksualiści są „chorzy” i „ingerują w jego życie”. Nietolerancyjna postawa wyraźnie nie spodobała się matce chłopaka, która wystąpiła w obronie nie tylko związków jednopłciowych, ale też adopcji przez nie dzieci.

Co ciekawe, wycięty fragment wcale nie pochodzi z jednego z najnowszych odcinków. Rozmowa Burzyńskich odbyła się bowiem kilka miesięcy temu i została włączona do 2. odcinka „Motelu Polska”. W tym wypadku internet potrzebował nieco czasu, by wyciągnąć znaleziony temat na szczyt wyników wyszukiwań.

Wszystkie epizody serii „Motel Polska” znajdziecie na TVP VOD.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst