1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

„Gra o tron” ma dostać nowy prequel, tym razem oparty na opowiadaniach Martina

dunc i jajo gra o tron

HBO nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o zapowiedzi seriali w świecie „Gry o tron”. Choć na razie żadnego z nich nie widzieliśmy, to w sieci pojawiła się informacja, że trwają prace nad ekranizacją zbioru opowiadań Martina.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Dawno już za nami emocje i kontrowersje związane z finałowym sezonem „Gry o tron”. Od tego czasu nie dowiedzieliśmy się wiele na temat kolejnych produkcji zabierających nas do tego rozbudowanego i cały czas żyjącego świata. HBO co prawda wspominało, że planów i pomysłów ma wiele, ale na tak wczesnym etapie trudno było mówić o konkretach. Zresztą stacja od samego początku sugerowała, że nie wszystkie z zapowiedzianych tytułów przejdą do fazy produkcyjnej. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że na pewno zrealizowany zostanie „House of the Dragon”. Serial opowie o wojnie domowej w szeregach królewskiej rodziny Targaryenów, nazwanej Tańcem Smoków. Produkcja zaplanowana jest na 2022 rok.

Okazuje się jednak, że trwają prace nad jeszcze jednym serialem, zatytułowanym „Tales of Dunk and Egg”.

Akcja rozgrywać się będzie około 90 lat przed fabułą znaną z „Gry o tron”. Serwis Variety podaje, że nadchodzący serial ma bazować na książce „Opowieści z Siedmiu Królestw”, którą rzecz jasna napisał George R.R. Martin. W Polsce zbiór opowiadań ukazał się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, w jego skład wchodzą historie „Błędny rycerz”, „Zaprzysiężony miecz” i „Tajemniczy Rycerz”.

Głównymi bohaterami serialu będą rycerz Duncan Wysoki, zwany właśnie Dunkiem. Jego giermkiem i towarzyszem podróży jest niejaki Jajo, a późniejszy król Aegon V.

Co ciekawe, serial HBO po raz kolejny wchodzi do rzeki o niezbyt klarownym strumieniu. Martin zapowiada, że w planach ma kolejne opowieści o Dunku i Jaju. Daty premier publikacji nie są znane i wygląda na to, że serial poruszy historię w pewien sposób niewypełnioną.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.