REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube
  4. Dzieje się

Świat ma nowego YouTubera. To Lech Wałęsa. Jego kanał ma pokazywać ludziom prawdę

Legenda polskiej historii XX wieku, mistrz cytatów i ciętej riposty, były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Wałęsa założył kanał na YouTubie. Można chyba więc stwierdzić, że polska debata publiczna w sieci osiągnęła już pełny wymiar.

Lech Wałęsa
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Główny cel kanału Lecha Wałęsy, to, jak mówi sam zainteresowany: „pokazywać ludziom prawdę”. Były prezydent Polski chce publikować w serwisie YouTube archiwalne filmy z samym sobą. Widzowie mogą się także spodziewać materiałów z pierwszych lat przewodnictwa Wałęsy w NSZZ „Solidarność”.

Sprawdzam sobie teraz różne miejsca, rozmaite filmy z różnych spotkań i jestem sam zadziwiony, że ja tego nie widziałem. W związku z tym jeśli ja nie widziałem, to inni jeszcze bardziej nie widzieli. Chcę im to pokazać – mówi Lech Wałęsa w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.

Wybieram i udostępniam najciekawsze, żeby nie zginęła pamięć co zrobiłem. To jest inicjatywa moja – widziałem, co tam niektórzy wyprawiają (w internecie), jakie bzdury i kłamstwa piszą. 99 procent tematów jest kłamliwie przedstawionych, dlatego chcę pokazać, jak było. Mnie interesuje dziś i jutro, żeby ktoś chciał budować na tym. Trzeba młodym ludziom zostawić dowody, że wiedzieliśmy, co budować i jak budować do zwycięstwa. I dzisiaj też wiemy, jak dalej prowadzić do zwycięstwa – dodaje.

Co ważne i ciekawe, Lech Wałęsa trzyma pieczę nad swoim kanałem na YouTubie osobiście – nie korzysta z pomocy agencji czy osób trzecich.

Sam dobiera i publikuje treści wedle własnego uznania.

Wałęsa podkreśla, że chce pokazywać na YouTubie prawdę i odnieść się do propagandy, jaką według niego stosuje Telewizja Polska.

Jako świadek pokazuję dokumenty i prawdę. Między innymi odnoszę się do propagandy, jaką robi telewizja Kurskiego. On przywłaszczył sobie moja kasetę, przerobił i puszcza to jako „Nocną zmianę”. Niech wyjaśni w jaki sposób nabył moją taśmę i dlaczego ją przerobił, na jakiej zasadzie. Też się go o to zapytam, ale trochę później – opowiada Lech Wałęsa.

Nie ukrywam, że sam bym z chęcią obserwował jak się rozwija działalność pana Wałęsy na YouTubie.

Liczę, że na publikacji archiwalnych filmów się nie skończy i np. Wałęsa zacznie się osobiście wypowiadać na swoim kanale, a może i nawet przeprowadzać wywiady z osobami z różnych środowisk. Trochę tak jak robi to obecnie w świetnym stylu córka generała Jaruzelskiego, pani Monika Jaruzelska na swoim kanale, który radzi sobie bardzo dobrze w przestrzeni YT.

Jak spora część z nas wie i pamięta, Lech Wałęsa to nie tylko jedna z najważniejszych postaci polskiej historii XX wieku, ale też szalenie barwa osoba, której styl wypowiedzi, śmiem zaryzykować stwierdzenie, wyprzedzał swoje czasy i dopiero dziś może być w pełni doceniony. Jego legendarne cytaty, takie jak: „Dobrze się stało, że źle się stało”, „Furman nie może być koniem i odwrotnie” czy „Gdybym był agentem, to bym się przyznał, ale nie mogę, bo tak nie było” albo legendarne plusy dodatnie i ujemne aż proszą się o drugie, youtubowe, życie.

REKLAMA

Zamysł jest taki, że puszczę trochę informacji, zainteresuję młodzież, jak wyglądała prawda, a nie te kłamstwa Kurskiego. Tam jest dużo kłamstwa. Jakiś profesor opisuje w internecie, podaje kłamstwa i pyta „kto to był Wałęsa”. Człowieku, trzaśnij się w łeb! – powiedział na koniec rozmowy z serwisem Wirtualnemedia Lech Wałęsa.

Ja tu więc absolutnie widzę potencjał, który nie tylko może mieć wartość historyczną, ale też stanowić barwny kontrapunkt do informacji, które są wielu odbiorcom serwowane w mainstreamie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA