REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Bohater czy zamachowiec? Film „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda już na HBO GO

Richard Jewell został oskarżony o podłożenie bomby w Centennial Olympic Park, chociaż tak naprawdę próbował zapobiec jej wybuchowi. Jego niezwykłą historię postanowił opowiedzieć Clint Eastwood. Ostatni do tej pory film w reżyserii aktora właśnie pojawił się na HBO GO. 

richard jewell hbo go premiera
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na początku 2020 roku na ekrany polskich kin wszedł ostatni jak do tej pory film Clinta Eastwooda zatytułowany po prostu „Richard Jewell”. Reżyser opowiada w nim historię ochroniarza oskarżonego przez media o zbrodnię – podłożenie bomby w Centennial Olympic Park.

W „Richard Jewell” Eastwood skupia się na tytułowej postaci, pokazując, jak Jewell próbuje zapobiec wybuchowi podłożonej w 1996 roku bomby na Centennial Olympic Park.

W wyniku katastrofy setki osób zostały rannych, a gdyby nie tytułowa postać ofiar z pewnością byłoby o wiele więcej. I chociaż w oczach opinii publicznej Jewell początkowo jawi się jako bohater, to szybko prasa i telewizja zmieniają swoje podejście do niego, oskarżając go o przeprowadzenie zamachu.

Reżyser nie podaje jednak łatwych odpowiedzi. Swoją historię prowadzi tak, abyśmy mogli odkrywać kolejne jej znaczenia. Opowiada o ambicjach i ich zgubnych skutkach. Porusza temat działania służb porządkowych i mediów, nie będąc jednoznacznym w swych ocenach. Nie spodziewajcie się pomnika trwalszego niż ze spiżu postawionego tytułowemu bohaterowi. „Richard Jewell” jest kinem wielowarstwowym, od którego trudno się oderwać, czego w pewnym stopniu zasługą są nietuzinkowe kreacje aktorskie.

Na ekranie zobaczymy świetnego Sama Rockwella, dobrze znaną kinomaniakom Kathy Bates czy ulubieńca fanów „Mad Men”, Jona Hamma. I chociaż wszyscy odwalają kawał dobrej roboty, to na ekranie najbardziej błyszczy Paul Walter Hauser w głównej roli, jak tylko mogąc niuansując swego bohatera. Jak to wszystko wygląda w praktyce możecie przekonać się już teraz, bo „Richard Jewell” dziś debiutuje na HBO GO.

REKLAMA

Film „Richard Jewell” obejrzycie na platformie HBO GO.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA