REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV
  4. Filmy

Dziś TVP pokaże nowy dokument Latkowskiego. Gdzie i kiedy obejrzeć „Taśmy Amber Gold”?

„Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy” — tak brzmi pełny tytuł filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego. Nowy reportaż twórcy „Nic się nie stało” dziś wieczorem wyemituje Telewizja Polska. 

tasmy amber gold latkowski tvp premiera
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W środowy wieczór TVP pokaże kolejny materiał przygotowany przez Sylwestra Latkowskiego, reżysera dokumentu „Nic się nie stało” opowiadającego (a raczej — mającego opowiadać w zamiarze twórcy, który nie przedstawił jednak w filmie żadnych dowodów) o pedofilii i innych nadużyciach seksualnych wśród celebrytów. Sprawa opisywana przez reportera koncentrowała się wokół sopockiej Zatoki Sztuki, gdzie miało dochodzić do ekscesów z udziałem VIP-ów i osób nieletnich. W nowym reportażu Latkowski ponownie zabierze widzów do Trójmiasta, aby zbadać kulisy jednej z największych afer finansowych w Polsce — słynnej i szeroko opisywanej przez media sprawy Amber Gold.

Trójmiasto „małą Sycylią”?

Tutaj świat przestępczy krzyżuje się z polityką, władzą samorządową, policją, służbami specjalnymi, prokuratorami i sędziami, wielkim i małym biznesem. Od lat pilnują, by nie wkradł się tutaj chaos. Wszystko dzieje się po cichu

— czytamy w opisie najnowszego dokumentu Telewizji Polskiej.

Sylwester Latkowski, który sam nazywa Trójmiasto „małą Sycylią”, nawiązując do mafijnych skojarzeń z włoską wyspą, nad reportażem pracował przez osiem lat. W „Taśmach Amber Gold” ma zaprezentować wyniki dziennikarskiego śledztwa i pokazać niepublikowane wcześniej materiały.

Jak przekonuje dziennikarz, TVP w żaden sposób nie ingerowała w treść dokumentu, co miał mu zapewnić sam Jacek Kurski:

Zapewniam, że nikt z telewizji jeszcze nie widział dokumentu, mam zupełną wolność dziennikarską przy jego przygotowywaniu

— podkreślał reżyser na początku grudnia w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Obiecał mi ją Jacek Kurski i dotrzymał słowa, zresztą po raz drugi, gdyż tak samo było podczas pracy nad moim poprzednim filmem – „Nic się nie stało”

— mówił Latkowski.

Cieszę się, że mam możliwość opisywania pewnych tematów, ale robię to zawsze na własną rękę i „w poprzek" politycznym oczekiwaniom. Film o Amber Gold chciałem zrobić już bardzo dawno

— zaznaczał dziennikarz.

Latkowski: „to nie jest film polityczny”

We wtorek, na dzień przed premierą filmu w TVP, redakcja Wirtualnych Mediów spytała Sylwestra Latkowskiego o to, czego widzowie mogą się spodziewać po „Taśmach...”:

Jeżeli ktoś oczekuje, że ja tym filmem będę uderzał w poprzednie służby czy prokuraturę, to jest  w błędzie, bo opisuję zarówno obecne, jak  i poprzednie służby. To jest film o układzie panującym w Trójmieście, a on — jak wskazuje tytuł — jest ponadczasowy.

— przekonuje twórca.

Po raz pierwszy osoby, które pełnią konkretne stanowiska, mówią przed kamerą, że „układ Trójmiejski” to wcale nie jest teza publicystyczna, on istnieje naprawdę i jest groźny.

— dodaje.

Jak przyznał, w trakcie pracy nad dokumentem miało mu towarzyszyć poczucie zagrożenia:

Wjeżdżałem do Gdańska i włączałem nagrywanie, żeby zarejestrować ewentualną prowokację czy zagrożenie. Takich sytuacji miałem mnóstwo

— opowiada Latkowski i jednocześnie zastrzega, że „to nie jest film polityczny”.

„Taśmy Amber Gold”: gdzie i kiedy oglądać?

Choć początkowo premiera filmu miała się odbyć jeszcze w grudniu 2020 r., telewizyjny debiut „Taśm Amber Gold” przeniesiono na początek nowego roku. Dokument Sylwestra Latkowskiego będzie można obejrzeć dziś o godz. 20.35 na dwóch kanałach — TVP1 oraz TVP Info. Po emisji reportażu odbędzie się dyskusja w studiu z udziałem reżysera i dziennikarzy, którą poprowadzi redaktor Michał Adamczyk. Przed nami przełom w najgorętszej aferze ostatnich lat, czy może kolejny „kapiszon”? O tym przekonamy się już dziś wieczorem.

REKLAMA

* Zdjęcie główne: www.tvp.info

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA