1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Twórcy serialu „Cobra Kai” zdradzili, kiedy powstanie 4. sezon serialu. Netflix zdecyduje, czy powstaną kolejne części

cobra kai netflix
240 interakcji
dołącz do dyskusji

Serial „Cobra Kai” jest jednym z największych hitów serwisu Netflix na początku 2021 roku. Wielu fanów ze zniecierpliwieniem wypatruje więc dalszego ciągu historii zapoczątkowanej wiele lat temu w filmie „Karate Kid”. Twórcy produkcji zdradzili właśnie, kiedy mają zamiar wystartować z pracami nad 4. sezonem i jaka jest dalsza przyszłość „Cobra Kai”.

Netflix zdecydowanie może być zadowolony z podjętej w czerwcu 2020 roku decyzji wykupienia praw do produkowanego oryginalnie przez YouTube Red serialu „Cobra Kai”. Nadzieje związane z tym tytułem z każdym mijającym miesiącem były bowiem coraz większe, aż ostatecznie szefowie serwisu zdecydowali się wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów i przyspieszyli premierę 3. sezonu. Wyszli na tym ruchu więcej niż dobrze, bo w Stanach Zjednoczonych spin-off „Karate Kida” od początku roku nie opuszcza 1. miejsca w rankingu TOP 10.

W naszym kraju wokół „Cobra Kai” nie rozpętała się aż tak potężna burza, ale nadawany od 2018 roku serial przy okazji każdej premiery nowego sezonu może liczyć na wysokie miejsca w rankingu najpopularniejszych produkcji danego miesiąca. Dlatego wielu rodzimych fanów serii z pewnością ucieszy się z faktu, iż kontynuacja 3. sezonu już niedługo wejdzie na plan zdjęciowy.

Zdjęcia do 4. części „Cobra Kai” mają ruszyć na początku 2021 roku. Netflix dał zielone światło, a scenariusze nowych odcinków są w większości gotowe.

W rozmowie z portalem PopCulture.com pomysłodawca serialu Josh Heald zdradził, że plan twórców jest jasny. Rozpocząć zdjęcia do 4. sezonu w 2021 roku i wtedy również je zakończyć. W normalnych okolicznościach nie byłoby to nic trudnego, bo etap pre-produkcji został już niemal zamknięty. Nie wiadomo jednak, czy zmian w ustalonym kalendarzu nie będzie trzeba prowadzić na skutek kolejnych lockdownu wprowadzanych w związku z pandemią koronawirusa.

Ekipa ma mimo wszystko zamiar rozpocząć prace na planie zdjęciowym nowych odcinków na początku bieżącego roku. A gdyby to się udało, to premiery na Netfliksie moglibyśmy się spodziewać mniej więcej za rok. Na ten moment trudno stwierdzić natomiast, czy będziemy mieć wówczas do czynienia z ostatnim sezonem popularnej produkcji. W trakcie wspomnianego wywiadu współtwórca „Cobra Kai” Jon Hurwitz podkreślił ponadto, że myślą o kolejnych częściach tej historii:

Mamy plany dotyczące kilku następnych sezonów. Kiedy zaczęliśmy pisać 1. serię, to mieliśmy w głowach jasna ideę, w jaki sposób chcemy zakończyć tę opowieść. Ale nigdy nie byliśmy pewni, jak długo zajmie nam dojście do tego finału. Napisaliśmy już większość 4. sezonu i mamy pomysły na temat tego, co przyjdzie potem. Na ten temat czeka nas ciągnący się dialog z Netfliksem.

Poprzednią odsłonę „Cobra Kai” znajdziecie w całości na Netflix Polska.

*Autorem zdjęcia wyróżniającego jest Guy D'Alema.