REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix
  4. VOD
  5. Filmy
  6. Seriale

Te filmy i seriale oglądaliśmy na Netfliksie. Zebraliśmy najpopularniejsze tytuły wśród Polaków

Kończy się tydzień, więc mamy dla was podsumowanie najpopularniejszych produkcji Netflix Polska. Sprawdźcie, czym ekscytowaliśmy się ostatnio – nie brakuje, jak w dobrym filmie, zwrotów akcji. 

To Polacy oglądali w tym tygodniu. Top 10 tytułów Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

To był dobry tydzień na Netfliksie. Pojawiło się sporo nowych i całkiem niezłych produkcji, ale i starsze potrafiły przyciągnąć uwagę widzów. Zapraszam do naszego cotygodniowego zestawienia najpopularniejszych filmów i seriali na Netfliksie.

TOP 10 filmów i seriali na Netflix Polska:

9. Star Trek: Discovery (nowość)

star trek discovery 3 sezon class="wp-image-454231"

To marka, o której czasem zapominamy, ale w Polsce ma swoich wiernych fanów. „Star Trek: Discovery” zahaczył o to zestawienie. I choć to końcówka listy, to cieszę się, że fani cały czas wiernie oglądają kolejne odsłony.

Wynik: 10 punktów.

9. Rebeka (nowość)

Rebeka - film Netfliksa z 2020 roku class="wp-image-454516"

Chociaż mój szanowny kolega Przemek Dobrzyński kręcił nosem, że to dość niepotrzebny remake klasyki kina, to z całą pewnością znajdą się ci, którzy będą chcieli zobaczyć, jak wygląda nowa wersja historii opowiedzianej wcześniej przez Alfreda Hitchocka. I już się znaleźli, czego dowodem niech będzie miejsce na tej liście.

Wynik: 10 punktów

Proces Siódemki z Chicago/Netflix class="wp-image-453193"

Film Aarona Sorkina z pewnością miał większe ambicje niż zajęcie miejsca na tej, skądinąd interesującej, liście. Pandemia jednak zapewne pokrzyżuje mu część planów, a nagrody, które pewnie w planach miał otrzymać, mogą dostać rykoszetem od koronawirusa. Ja jednak polecam, bo to naprawdę niezłe kino, choć w domu.

Wynik: 13 punktów.

7. Przemytnik (nowość)

przemytnik clint eastwood recenzja class="wp-image-263976"

„Przemytnik” to film Clinta Eastwooda z 2018 roku, który w zeszłym roku odbywał jeszcze swoją rundkę po kinach. Tym razem trafił na Netfliksa i poradził sobie całkiem nieźle!

Wynik: 20 punktów

netflix polska top 10 class="wp-image-447715"

„Psi patrol” to fenomen nad fenomeny. Od tygodni znajduje się na tej liście, czasem zmieniając tylko odrobinę miejsce. Ale można powiedzieć, psim zwyczajem, pilnuje swojej pozycji i nie chce odpuścić.

Wynik: 24 punkty

5. Nawiedzony dwór w Bly (spadek o 4 pozycje)

nawiedzony dwor w bly serial netflix zakonczenie wyjasnienie class="wp-image-451816"

Gwiazda zeszłotygodniowego zestawienia zaświeciła mocno i trochę przygasła. A szkoda, bo chociaż „Nawiedzony dwór w Bly” nie jest tak dobry jak jego poprzednik, to cały czas zaskakuje bardzo sprawnym, trochę baśniowym sposobem opowiadania historii. Narracyjnie to prawdziwy majstersztyk.

Wynik: 45 punktów

4. Rewolucja (nowość)

rewolucja netflix class="wp-image-454882"

„Rewolucja”, choć nowa, już wbiła się do pierwszej czwórki najchętniej oglądanych tytułów w serwisie. Choć serial może kusić ambitnym ujęciem alternatywnej historii i elementami fantastycznymi, to zdaniem mojego redakcyjnego kolegi, Tomasza Gardzińskiego, operuje on na takich stereotypach, że trudno uznać go za dzieło udane.

Wynik: 52 punkty

3. Emily w Paryżu (spadek o jedno miejsce)

Emily w Paryżu serial netflix czy warto class="wp-image-450469"
EMILY IN PARIS (L to R) LILY COLLINS as EMILY and LUCAS BRAVO as GABRIEL in episode 105 of EMILY IN PARIS Cr. STEPHANIE BRANCHU/NETFLIX © 2020

„Emily w Paryżu” długo była na samym szczycie listy top 10 Netfliksa. Fakt, że powoli spada, ustępując nowościom, nie dziwi. Ciekawe, jak długo się tu jeszcze utrzyma.

Wynik: 52 punkty

2. Boże Ciało (awans o 4 miejsca)

boze cialo jan komasa Netflix premiera vod class="wp-image-451885"

Boże Ciało” zadebiutowało w zeszłym tygodniu, otrzymując maksymalną liczbę punktów. W tym tygodniu nie było już aż tak kolorowo, ale polski kandydat do Oscara cieszył się niemałą popularnością na Netfliksie. Zajął 2. miejsce, choć konkurencja była naprawdę ostra, bo i kontynuacja odcinkowego horroru, i rosyjski serial o epidemii to niełatwi przeciwnicy.

Wynik: 55 punktów

1. Ku jezioru (awans o dwa miejsca)

ku jezioru epidemia netflix 2 sezon premiera class="wp-image-454531"

„Ku jezioru” to doskonały przykład na to, jak popularność nieznanego szerzej serialu może urosnąć, nawet jeśli nie jest to najważniejsza produkcja platformy. Rosyjska seria powstała w 2019 roku i opowiada o ludziach oraz granicach człowieczeństwa w czasie pandemii nieznanego i bardzo groźnego wirusa. Jest to na tyle dobrze skręcony tytuł, że ni z tego, ni z owego stał się w zeszłym tygodniu najpopularniejszym serialem na Netfliksie.

REKLAMA

Wynik: 65 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA