1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Cohen wie, jak promować „Borata”. Komik ośmieszył Rudy'ego Giulianiego, prawnika Trumpa

Borat Subsequent Moviefilm rudy giuliani skandal

Nic nie sprzedaje się tak dobrze, jak kontrowersja. Dobrze wie o tym Sacha Baron Cohen, który przy okazji premiery „Borata 2” dolał oliwy do i tak gorącej, przedwyborczej atmosfery w Stanach Zjednoczonych.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Dziś na Amazon Prime Video zadebiutował nowy film Sachy Barona Cohena. Podobnie jak w przypadku pierwszej części „Borata”, również i tym razem nie zabrakło kontrowersji. Tym razem komik skompromitował Rudy'ego Giulianiego, wieloletniego burmistrza Nowego Jorku i prawnika Donalda Trumpa.

Dmuchany Borat, czyli premiera w atmosferze skandalu

Choć „Borat 2” już zbiera fantastyczne recenzje wśród krytyków, premierze nowego filmu Sachy Barona Cohena towarzyszą liczne kontrowersje. Jeszcze przed premierą w kilku miastach na świecie nieoczekiwanie pojawiła się dmuchana podobizna bohatera filmu. Niecodzienny happening miał miejsce m.in. w Toronto, gdzie gigantyczny dmuchany Borat „pozował” w charakterystycznym stroju nawiązującym do noszonych podczas pandemii maseczek:

Teraz, w stylu Borata, nadmuchiwana jego wersja nosi również kultowy kostium kąpielowy, choć nieco inny dostosowany do czaso pandemii: kostium kąpielowy jest w rzeczywistości maską na twarz. Na łodzi wiozącej nadmuchiwanego Borata widnieje napis „Załóż maskę. Uratuj życie”.

— pisze Anna Głowacka na polonijnym kanadyjskim portalu Gazetagazeta.com.

Jak Cohen skompromitował Giulianiego (uwaga, spoiler)

Jeszcze większe emocje budzi jeden z fragmentów nowego filmu, w którym „wystąpił” Rudy Giuliani, wieloletni burmistrz Nowego Jorku, a obecnie — prawnik i bliski współpracownik Donalda Trumpa.

W jednej ze scen „Borat Subsequent Moviefilm” widzimy polityka w niedwuznacznej sytuacji z młodą kobietą w hotelowym pokoju. Aktorka udająca dziennikarkę  (a jednocześnie wcielająca się w filmie w córkę Borata) najpierw przeprowadziła z Giulianim wywiad, a później para udała się na drinka do pokoju pełnego ukrytych kamer. Kamery te zarejestrowały moment, w którym Giuliani kładzie się na łóżku i wkłada rękę w spodnie, dotykając swojego krocza. Wtedy do pomieszczenia wpada Cohen jako Borat i krzyczy: „Ona ma 15 lat (w rzeczywistości Maria Bakalova ma 24 lata — przyp. red.)! Jest dla ciebie za młoda! Weź mnie zamiast niej!".

Giuliani szybko odniósł się do budzącego kontrowersje (i podgrzewającego i tak gorące emocje wokół rywalizacji między Trumpem a Bidenem o fotel prezydenta USA) materiału, przekonując, że ten miałby być rzekomo sfabrykowany, a on sam na nagraniu „tylko poprawiał koszulę”:

„Borat Subsequent Moviefilm” już dostępny na platformie Amazon Prime Video.

*Zdjęcie główne: gazetagazeta.com